25 травня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

Новини, Суспільство

Свята сьогодні:

День філолога

Любов до слова, а саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія
Філологія одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі. Ця велика область знань, дозволяє професійно проводити аналіз письмових текстів, спираючись на основу їх змістовної частини, стилістичної і мовної конструкції, встановлюючи з високою точністю унікальну історію і сутність особливої духовної культури даного суспільства.
Любов до слова, а саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія, стало хорошим фундаментом для багатьох випускників та викладачів філологічних факультетів. Саме випускники цих факультетів є одними з найбільших щірих поціновувачів духовної культури і літературної творчості у всьому світі.
Своє професійне свято – День філолога, вони відзначають 25-го травня, слідом за Днем слов’янської писемності і культури, який в  Україні відзначається 24-го травня. День філологів давно перейшов кордони багатьох держав і по праву його вже можна назвати міжнародним професійним святом фахівців, які представляють ті науки і напрямки, які в своїй сукупності об’єднує філологія. Лінгвісти і літературознавці, вчителі та викладачі в галузі літератури і мови, бібліотекарі та перекладачі й усі, хто пов’язав свою освіту і професійну діяльність з філологією – це надзвичайний цвіт будь-якої нації. Вони щодня стоять на варті наших культурних і духовних цінностей, не дозволяючи неуцтву проникати і пускати своє коріння в середовищі нашого підростаючого покоління, допомагають сучасному суспільству зберігати актуальні знання, протидіючи плутанині і втраті смислових зв’язків нашої власної культурної традиції.
У День філолога ми приєднуємося до всіх привітань, які йдуть на адресу всіх наших фахівців! Бажаємо Вам успіхів і здоров’я, радості та щастя! Ваша робота і Ваші зусилля відкривають для нас нові горизонти, служать зразковим прикладом глибоких пізнань для нас і наших нащадків, збагачують і надають особливу яскравість для всього нашого суспільного життя! З професійним святом Вас!
День зниклих безвісти дітей
У групі ризику знаходяться не тільки підлітки і маленькі діти, пропадають іноді і немовлята
Щорічно у всьому світі відбувається безліч трагедій, в тому числі і зникнення дітей. Коли безвісти пропадають діти, надії на те, що вдасться встановити їх подальше місцезнаходження або долю, залишається дуже мало. Це багато в чому є тяжким ударом для рідних і близьких, але ще більшою загрозою для постраждалих дітей.
Причини зникнення дітей можуть бути самими різними. Одні, розчарувавшись и обставинах, що склалися, самі йдуть з дому, інших дітей викрадають зловмисники. Чи можна уникнути подібних трагедій?
У групі ризику знаходяться не тільки підлітки і маленькі діти, пропадають іноді і немовлята. Статистика показує, що щорічно, наприклад в США пропадають близько 460 000 дітей, у Німеччині ця цифра становить близько 100 000 дітей, у Канаді щорічно пропадають до 40 тисяч, у Великобританії – до 140 000, а в Індії ця цифра становить 70 тисяч дітей і підлітків.
Значну частину дітей все ж знаходять і повертають додому. Однак деякі так ніколи і не повертаються. Вони можуть стати жертвами вбивства, работоргівлі або бути викраденими для інших кримінальних цілей.
Для вираження солідарності зі зниклими дітьми та їхніми родинами, для підтримки їх у цій трагічній ситуації, європейським співтовариством був створений Міжнародний день зниклих безвісті дітей. Він відзначається щорічно з 2002 року за підтримки Європейської федерації з розшуку зниклих і опинилися жертвами сексуальної експлуатації дітей – 25 травня.
Ініціатива проведення цього Дня виникла спочатку в США: 25 травня, 1979 року народження, після занять в школі не повернувся додому шестирічний хлопчик на ім’я Евіан Пейтс. За пошук дитини взялася не тільки поліція і місцева громада. Звістка про трагедію не залишила байдужим все американське суспільство, але знайти хлопчика так і не вдалося. Минуло чотири роки після цієї трагедії і президент США Рональд Рейган оголосив 25 травня Національним днем зниклих безвісті дітей.
У 1984 році в США організували Національний Центр пошуку зниклих безвісті дітей. У 1997 році, так само з ініціативи США, був створений Міжнародний центр пошуку зниклих безвісті дітей, а також дітей, які стали жертвами експлуатації – International Center for Missing and Exploited Children (ICMEC).
Спільні зусилля широкої громадськості значно збільшують шанси на те, що вдасться встановити обставини пропажі і місцезнаходження зниклої дитини, своєчасно надати допомогу, попередити розвиток ще більшої трагедії, якщо це можливо.
Будьмо пильні!

Іменинники сьогодні: Єпіфанія, Герман, Ермоген, Діонісій (Денис), Симеон (Семен), Саввін, Іоанн, Петро, Євдокія

Народний календар:

ЄПІФАНІЯ КІПРСЬКОГО

Вшановується пам’ять видатного письменника і церковного діяча IV ст. Народився він у Палестині близько 315 р., здобув добру освіту, володів п’ятьма мовами. Був обраний єпископом Констанції на Кіпрі. Йому приписується «Слово про поховання Ісуса Христа». В ньому розповідається про розп’яття Ісуса, про саме поховання і воскресіння. «Слово» було поширене у слов’янській писемності. Помер Єпіфаній у 403 р.

Мабуть, з дуже давніх часів дійшла до наших днів народна прикмета:

«Коли на Єпіфана ранок у червоному каптані, чекай жаркого, пожежного літа».

Цей день в історії:

1502 — португальці в день Святої Олени відкрили острів, який назвали на честь святої

1709 — За наказом Петра I зруйновано Запорізьку (Чортомлицьку) Січ

1771 — у м. Петербурзі видано урядовий указ про дозвіл тисячі козаків оселитися поблизу Азова

1810 — у Буенос-Айресі відбулася Травнева революція, з якої розпочався процес утворення держави Аргентина

1878 — народовольці вбили в Києві жандармського офіцера, барона Гейкінга

1926 – вбито Симона Петлюру, українського політичного діяча

1996 — в Єні чеський легкоатлет Ян Желєзни встановив нині чинний світовий рекорд у метанні списа — 98 м 48 см

1996 — у м. Кошице словак Ю.Барбаріч протягнув на собі 327-тонний поїзд на рекордну відстань — 8,2 метра

1996 — у Києві відновлено пам’ятник княгині Ользі, зруйнований у 1919 році

1997 — шрі-ланкієць А.Джоакім встановив світовий рекорд, простоявши на одній нозі 76 годин 40 хвилин

1999 — боксер-важковаговик Майк Тайсон вийшов на свободу з в’язниці, відсидівши 3 місяці за напад на двох водіїв

2001 — у Сан-Франциско (США) з’явився новий вид палива для автомобілів — фруктовий бензин

2014 — в Україні обрано Президента України Петра Порошенка.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.