Зеленський вніс у Раду невідкладний законопроект: пропонує внести зміни, які стосуються голосування військовослужбовців
Президент України Володимир Зеленський пропонує на законодавчому рівні закріпити можливість створювати виборчі дільниці в місцях тимчасової дислокації військових частин Збройних сил України та утворених згідно із законами України військових формувань, які виконують завдання за межами місць постійної дислокації.
Цей матеріал можна прочитати і російською мовою
Зеленський хоче закріпити право окремих категорій військовослужбовців на волевиявлення нарівні з іншими громадянами України
31 травня президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний проект закону №10356 про внесення змін до закону про вибори народних депутатів щодо забезпечення прав військовослужбовців.
Тексту документа поки не опубліковано на сайті Верховної Ради.
Прес-служба президента повідомляє, що глава держави запропонував парламенту законодавчо закріпити можливість Центрвиборчкому створювати спеціальні виборчі дільниці в місцях тимчасової дислокації військових частин Збройних сил України та сформованих згідно із законами України військових формувань, що виконують завдання за призначенням поза межами місць постійної дислокації.
Насамперед, ідеться про військових, які служать у зоні операції Об’єднаних сил.
“Глава держави переконаний, що слід законодавчо закріпити можливості реалізації окремими категоріями військовослужбовців ЗС України (та інших утворених відповідно до законів України військових формувань) передбаченого ст. 38 Конституції України права вільно обирати народних депутатів України нарівні з іншими громадянами”, – ідеться в повідомленні.
23 травня указ президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня набув чинності. Із 24 травня в Україні автоматично розпочався виборчий процес, заявили у Центральній виборчій комісії.
Позачергові парламентські вибори відбудуться за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (225 депутатів обирають за пропорційною системою; 225 – за мажоритарною) і закриті партійні списки.
Під час голосування на виборах президента України військовослужбовці, які перебували на передовій в ООС, прибували на виборчі дільниці на ротаційній основі – поки одна група утримувала позиції на лінії розмежування, друга вирушала на дільницю.