Як перестати гикати: 7 перевірених методів
Гикавка викликає справжній дискомфорт, тому хочеться припинити цю прикру неприємність. Вона утворюється, коли в м’язах нижньої частини грудної клітки, яку називають діафрагмою, виникає спазм. Повітря проходить через голосові зв’язки, спазм змушує їх закриватися, що і провокує різкий звук.
Як правило, гикавка може пройти сама протягом декількох хвилин. Але іноді гикавка не припиняється, може тривати більше двох днів. У такій ситуації потрібно терміново вживати заходів. Про перевірені методи, які допоможуть перестати гикати, розповімо в нашому матеріалі.
Метод №1: інше дихання
Спробуйте по-іншому дихати. Це дозволить діафрагмі розслабитися, зупинити спазми і перестати гикати. Наприклад, можна затримати дихання на кілька секунд. Не потрібно робити це на занадто тривалий термін – достатньо навіть півхвилини. В принципі потрібно стільки часу, щоб було достатньо для того, щоб почати новий ритм дихання. При занадто тривалій затримці великий існує ризик того, що людині стане погано і почне крутитися голова.
Можна подихати в паперовий пакет. Такий метод хороший тим, що дозволяє сконцентруватися на повільному і глибокому диханні, що сприяє тому, щоб перестати гикати.
Ковток холодної води дуже корисний, оскільки дозволяє заспокоїти роздратовані м’язи. Особливо корисний такий метод, якщо гикавка виникла від швидкого прийому їжі. Підходить як для дорослих, так і для дітей. Бажано пити воду маленькими ковтками. Завдяки воді м’язи пом’якшуються, а процес ковтання змінить ритм дихання. З першого ковтка може і не спрацювати цей метод, тому краще пити до тих пір, поки не перестанете гикати.
Метод №3: полоскати горло
Полоскання теж дозволяє перестати гикати. Головне в цьому методі дотримуватися обережності, так як можна легко вдавитися.
Метод №4: смійтеся
Сміх змусить змінити ритм дихання, а значить і перестати гикати. Можна подивитися смішний відеоролик, зробити смішну дію – та що завгодно, що змусило б вас радісно реготати.
Метод №5: солодке
Ложка чогось солодкого змусить вас перестати гикати. Цей метод пояснюється тим, що активізує слинні залози, а ритм дихання починає змінюватися, коли проковтує солодку їжу. Можна використовувати в цих цілях мед або цукор. Але не можна їх давати немовляті, що гикає.
Метод №6: стисніть грудну клітку
Метод дуже хороший, хоча не схвалюється медиками. Для цього слід змінити позу і перемістити діафрагму в інше положення. Наприклад, можна нахилитися вперед і натиснути на груди, або підняти коліна до грудей і прийняти позу ембріона. Затримавшись на кілька хвилин, можна зрозуміти перестанете ви гикати, чи ні. Якщо це не допомогло, то випрямтеся і дихайте глибоко.
Метод №7: лікар
Якщо гикавка триває більше двох днів, то необхідно звернутися за медичною допомогою. Адже в такому випадку є ризик, що це симптом хвороби, що розвивається. До можливих причин тривалої гикавки можуть належати запалення горла, інфекція, збільшення щитовидки, роздратування барабанної перетинки, пухлина, кіста, розлад нервової системи і багато іншого. Обов’язково в такому випадку необхідно повідомити про це лікаря.