Відеохроніка: Грузія під тиском Росії після масових протестів (відео)
Російський комуніст в кріслі спікера парламенту Грузії, розгін мітингарів, демарш грузинських футболістів, лайка в прямому ефірі, звинувачення на адресу США та заяви про підтримку з боку Європейського Союзу. Москва все більше тисне на Тбілісі, в країні продовжуються протести. Про те, що останній місяць відбувається в Грузії – читайте та дивіться у відеохроніці Радіо Свобода.
Вибух суспільного обурення в Грузії стався після того, як 20 червня депутат російської Держдуми комуніст Сергій Гаврилов відкрив сесію Міжпарламентської асамблеї православ’я, яка проходила в Тбілісі, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії. Представники опозиції в парламенті заблокували трибуну, тож Гаврилов був змушений піти.
- залишила будівлю парламенту і вирушила до готелю, де зібралися демонстранти. Мітингарі вимагали у Сергія Гавриловавибачення за свій вчинок.
- У Грузії почалися акції протесту проти дій влади, яку мітингарі звинувачують в поступках Росії. Перший протест у ніч з 20 на 21 червняполіція жорстко розігнала, застосувавши сльозогінний газ та гумові кулі. Понад 200 людей постраждали, а понад 300 – затримали.
- 24 червня у Тбілісі розпочався протестний автопробіг з вимогою відставки глави МВС Грузії.
- Наступного дня, 8 липня, висловлювання телеведучого засудила президент Грузії Саломе Зурабішвілі, а також прем’єр-міністр Мамука Бахтадзе, глава парламенту Арчіл Талаквадзе, мер Тбілісі Каха Каладзе. Ось, що про це думають жителі Тбілісі:
- 17 липня генерального директора грузинського телеканалу «Руставі-2» Ніку Гварамію звільненили з посади. Це сталося відразу ж після того, як власником телеканалу знову став бізнесмен Кібар Халваші. Замість Гварамії він призначив керувати телеканалом свого юриста Паату Салію.
- 19 липня грузинські журналісти провели акцію протесту в прямому ефірі після того, як Європейський суд ухвалив рішення про повернення телеканалу «Руставі-2», який вважається опозиційним каналом, бізнесменові, якого журналісти називають близьким до уряду.
- Ці події викликали нову дипломатичну кризу між Тбілісі та Москвою. З 8 липня Кремль скасував пряме авіасполучення з Грузією, що, на думку аналітиків, завдасть удар по грузинській економіці, що залежна від потоку туристів з Росії.
- 11 липня глава Європейської Ради Дональд Туск в ході міжнародної конференції, присвяченій десятиріччю програми «Східного партнерства», яка відбулася в Батумі, висловив підтримку Грузії і закликав «не дозволяти нікому себе розділити», а заборону польотів «невиправданим і нераціональним».