Річниця Скнилівської аварії
Суботнього дня 27 липня 2002 року на військовому летовищі «Скнилів» у Львові під час авіашоу, присвяченого 60-річчю 14 авіаційного корпусу ВПС України, сталася одна з найжахливіших катастроф на авіашоу у Європі.
Внаслідок падіння літака Су-27 загинуло 77 людей, зокрема, 28 дітей. Ще понад 500 людей були визнані судом постраждалими. На аеродромі на момент катастрофи перебувало близько 10 тисяч осіб, нагадує Голос.if.ua.
Родичам загиблих у Скнилівській авіакатастрофі, як і минулого року, виплатять матеріальну допомогу у сумі 2 тис. гривень. Як повідомили в управлінні соціального захисту Львова, виплати отримають 58 осіб, загальна сума виплат становить 116 тис грн.
“Одноразову матеріальну допомогу родичі загиблих (мешканці, які зареєстровані у Львові) отримають відповідно до розпорядження міського голови №346 від 09.07.2019 року. Кошти виплатять у межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян м.Львова”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, від травня 2019 року встановлено пільги у розмірі 50% на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих у Скнилівській авіакатастрофі. Пільги відшкодовуватимуть за рахунок коштів міського бюджету Львова.
Винуватцями трагедії назвали пілотів – полковника Володимира Топонара і другого пілота полковника Юрія Єгорова, які того дня виконували фігури вищого пілотажу. Обидва пілоти встигли катапультувалися й зазнали лише незначних травм.
Розслідуванням авіакатастрофи займалася Генеральна прокуратура України і спеціальна комісія Міністерства Оборони України. До відповідальності за трагедію було безпосередньо притягнено 10 осіб, з яких 5 були виправдані. Осіб, причетних до авіашоу, та льотчиків було визнано винними у скоєнні аварії через недбалість та невиконання плану польоту.
Ніхто з обвинувачених власної вини у трагедії не визнав.
Щороку 27 липня потерпілими та родичами загиблих у тій страшній авіакатастрофі проводяться меморіальні заходи: люди з квітами і лампадками збираються на місці падіння літака на Скнилівському військовому аеродромі, а потім на Голосківському цвинтарі, аби вшанувати всіх, хто загинув.