Цікаві заняття, які роблять людей розумнішими

Новини, Суспільство

Хобі, які піднімуть інтелект на новий рівень.

Довгий час існувала думка про те, що рівень інтелекту людини закладений при народженні. Однак сучасна наука довела: ми можемо поліпшити свій інтелектуальний потенціал. Більш того, сам процес може бути дуже захоплюючим, інформує нформує Голос.if.ua 

Розвиток нових навичок призводить до створення нових нейронних зв’язків. Це, в свою чергу, дозволяє мозку працювати швидше й ефективніше.

Ось список з 7 видів хобі, які піднімуть ваш інтелект на новий рівень:

Гра на музичному інструменті

Гра на музичному інструменті сприяє розвитку креативності, навичок аналітичного мислення і дрібної моторики. Все це чудові переваги. Однак деякі дослідники вважають, що деякі групові види спорту також сприяють подібним бонусам. Що ж відрізняє це хобі від всіх інших?

Вся річ у тому, що саме гра на музичних інструментах призводить до зміцнення мозолистого тіла, що з’єднує півкулі мозку.

Міцне мозолисте тіло, в свою чергу, сприяє зміцненню пам’яті, розвитку навичок, пов’язаних з умінням вирішувати проблеми, і в цілому покращує роботу мозку. При цьому абсолютно не важливо, скільки вам років.

Читання

Читання знижує стрес. Це, в свою чергу, покращує ваше самопочуття і розвиває всі три види інтелекту — емоційний, рухливий і кристалізований.

Як наслідок, людина стає здатною краще вирішувати різні завдання. Вона починає ясно бачити певні закономірності і краще розуміти процеси, що відбуваються.

Крім того, читання вдосконалює емпатію — здатність розуміти почуття і емоції інших людей.

Регулярне виконання фізичних вправ

Спорт час від часу — не в рахунок. А от регулярне виконання вправ впливає на вироблення нейротрофічного фактору головного мозку (BDNF), протеїну, який стимулює та підтримує розвиток нейронів.

Цей протеїн покращує пам’ять, концентрацію уваги та здатність засвоювати нові знання. Іншими словами, мова йде про поліпшення ясності розуму.

А от тривалий пасивний спосіб життя призводить до протилежного: він негативно впливає на роботу мозку, перешкоджаючи розкриття його потенціалу.

Вивчення іноземної мови

Ви намагаєтеся поліпшити пам’ять, розгадуючи кросворди? Забудьте про це. Краще почніть вивчати іноземну мову.

Результати досліджень кажуть про те, що білінгви набагато краще вирішують різні «головоломки», ніж ті, хто знає тільки одну мову. Успіх у вивченні іноземних мов призводить до того, що мозок починає набагато краще справлятися з будь-якими розумовими завданнями.

Принцип накопичення знань

Бувши студентами, багато з нас зубрили матеріал безпосередньо перед іспитом. Проблема в тому, що всі ці знання розчиняються незабаром після отримання відмітки. Чому? Тому що вони ніколи або дуже рідко необхідні нам на практиці. Тобто ми не повторюємо зазубрений наспіх матеріал багато разів.

Одна з причин того, чому вивчення іноземної мови сприяє розвитку інтелекту, полягає саме в цьому: ми знову і знову повторюємо різні слова, фрази та правила.

Ви можете застосувати принцип накопичення знань і в повсякденному житті, і на роботі. Фіксуйте корисні знання, які ви купуєте.

Також ви можете виписувати корисні цитати з популярних книг. Можете робити огляди лекцій. Можете завести невеликий щоденник, в який будете записувати все, що привернуло вашу увагу.

Ігри, що сприяють активній роботі мозку

Рішення судоку, головоломок та ребусів, настільні та карткові ігри теж корисні. Таким чином поліпшується нейропластичність мозку, удосконалюється навичка бачити причинно-наслідкові зв’язки, наші когнітивні здібності в цілому покращуються.

Люди з хорошою нейропластичністю менш схильні до депресії та тривожності. Їх пам’ять працює краще, і засвоюють нові знання вони швидше.

Медитація

Регулярні заняття медитацією покращують концентрацію уваги. Дослідження Гарвардської медичної школи показали, що люди, які медитують, краще відфільтровують другорядні завдання, фокусуючись на справді важливих речах.

Також відомо, що медитація підсилює приплив крові до мозку, покращує як короткострокову, так і довгострокову пам’ять.

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.