У тисменицькі й тлумацькі ліси випустять 200 вепрів
Івано-Франківській обласній організації УТМР постійна депутатська комісія обласної ради з питань аграрної політики погодила використання теперішніх мисливських угідь на наступні 15 років.
Обласне Товариство мисливців і рибалок володіє 4969,4 тис га у Тисменицькому та Тлумацькому районах. Ця територія – 80% ліси, також болота і поля – надана в користування за рішенням обласної ради у 2003 році. УТМР звернулося до облради по дозвіл на продовження використання територій на наступні 15 років, пише Голос.if.ua з посиланням на Курс.
Голова обласного УТМР Михайло Лущак повідомив, що підприємство ставить на розведення качок, косуль і диких кабанів. Днями відправляться у розплідники в Білій Церкві, привезуть і випустять в угіддях 200 молодих вепрів.
За словами Лущака, понад 10 тисяч прикарпатців цьогоріч отримали мисливські квитки, які дають їм право полювати зі зброєю. У Франківському УТМР на обліку є трохи більш як три тисячі мисливців. “Решта самі по собі, є багато браконьєрів”, – сказав Лущак.
“Був прецедент – ловили браконьєра, що вночі стріляв зайців з-під фар. Він поранив єгеря у спину. Чоловік живий, видужав”, – розповів голова товариства.
Він додав, що переважно браконьєрять “мажори” на джипах із приладами нічного бачення – вони, ганяючись за зайцями, часто винищують посіви фермерів.
Проти браконьєрів обласне УТМР виступило з ветеранами АТО – спільно створили “Зелену варту”. Вартові мають “Ниву”, УТМР забезпечує пальним.
В контексті результату боротьби Михайло Лущак навів приклад двох судових рішень. У першому випадку браконьєру, який убив п’ять зайців, суд повернув тепловізор, оптику та карабін. А в другому випадку у стрілка, що з “воздушки” підбив качку, конфіскував “знаряддя браконьєрства”.
Депутатська комісія прийняла рішення надати Івано-Франківському мисливсько-риболовному виробничому підприємству обласної організації УТМР в користування мисливські угіддя і винести питання для затвердження на розгляд обласної ради.