Майбутнє вже поруч: у Франківську запрацювала дитяча 3D-лабораторія
У міському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді Івано-Франківська запрацює «Дитяча 3D-лабораторія».
Тут дітвора зможе опанувати технології 3D-сканування, 3D-друку, 3D-фрезерування, випалювання лазером, створювати 3D моделі, а також навчитися розробляти прототипи пристроїв. Свою роботу гурток розпочне уже в п’ятницю, пише Голос.if.ua з посиланням на Фіртка.
Куратор «Лабораторії» Олексій Терлевський розповів, що вже є багато підприємств у місті, які вже використовують ці технології у своїй роботі. Тому для дітей таке навчання є особливо актуальним.
Й справді, адже за 4 дні набрали дві повноцінні групи по 15 дітей у кожній. Та охочих було більше. Тому в планах – доповнення та збільшення груп, залучення нових вчителів.
Навчання у лабораторії буде безоплатним. Гуртки відбуватимуться у понеділок та п’ятницю у другій половині дня. Займатися дітки тут зможуть від 10 років, а все навчання триватиме рік. Перші два місяці навчання проводитиме автор проекту Юрій Іщук та Валерій Гладун, які є експертами з 3D-друку. А далі їх замінить викладач, який закріплений за гуртком.
Обладнання для лабораторії закупили за кошти міської програми «Бюджет участі». Окрім того, за кошт програми провели дводенне навчання для 12 педагогів. Адже у центрі науково-технічної творчості заклали фундамент, а далі проект має розвиватися й у школах міста.
Оглянути новий гурток приїхав і міський голова Руслан Марцінків. Він підкреслив, що програма «Бюджет участі» є гарною можливість для втілення таких цікавих ініціатив.
«Дитяча 3D-лабораторія – це гарний проект, адже закуплено техніку для 3D моделювання й тепер наші діти зможуть тут навчатися. За цими технологіями майбутнє. Це те, що є зараз і у майбутньому буде впроваджуватися у всі сфери нашого життя. Пишаємося, що маємо такі хороші заклади й плануємо розширювати мережу гуртків. Адже кожен маленький франківець має спробувати, що для нього цікаво», – зазначив Руслан Марцінків.
До слова, щоб записати свою дитину на гурток, можна звертатися в центр науково-технічної творчості або написати на сторінку лабораторії у соціальній мережі Фейсбук.