У Яремче проходить українсько-польська зустріч експертів
У четвер, 19 вересня у Яремче розпочала роботу дводенна XII українсько-польська зустріч «Майбутнє, сучасне, минуле: нові виклики та прогнози розвитку українсько-польських відносин».
Це єдиний регулярний науковий форум, на який вже 12-ий рік поспіль приїжджають відомі українські і польські експерти, аби обговорити існуючи проблеми, знайти шляхи спільного виходу з криз. Ініціаторами форуму є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та «Кур‘єр Галіційський» – найбільший польський медіа ресурс в Україні. Їх ініціативу підтримують Сенат Республіки Польща та Міністерство закордонних справ Польщі за посередництвом Фонду «Свобода і демократія». Партнером проведення конференції є Студії Східної Європи Варшавського університету та Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України, інформує Голос.if.ua з посиланням на Фіртка.
Відкрив ХІІ зустріч ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. “Багато того доброго, що є в українсько-польських відносинах, багато тих викликів і загроз, які виникали і нині існують – це наші прогнози, наш аналіз і можливість донести їх до тих, хто приймає важливі рішення в обох державах”, – підкреслив ректор. Він висловив сподівання, що перезавантаження влади в Україні і Польщі надасть новий позитивний імпульс відносинам наших країн. На його думку, успіх співпраці залежить від ґрунтовної підготовчої аналітичної роботи експертів, які десятками років глибоко знаються на тематиці двосторонніх відносин. Ігор Цепенда акцентував увагу гостей на назві цьогорічного форуму, яка починається зі слова «майбутнє». Тож, перша панель «Політичний та безпековий виміри електоральних змін в Україні та Польщі. Боротьба за ідентичність. Між традицією та новаторством» почалася із жвавого обговорення того, на що очікувати у майбутньому після зміни влади в Україні.
Учасників зустрічі також вітали директор Інституту політичних та етнонаціональних досліджень, радник Офісу Президента Олег Рафальський та перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій.
Олег Рафальський наголосив на тому, що у нової української влади є політична воля для того, щоб вивести відносини між Україною та Польщею на якісно новий рівень, зробити їх конструктивними і доброзичливими. Він також повідомив, що Прикарпатський національний університет є науковим партнером Національної Академії наук України та за дорученням академіка Бориса Патона вручив його ректору Ігорю Цепенді почесну відзнаку НАН України.
Представник МЗС у Львові В’ячеслав Войнаровський зачитав привітання учасникам форуму від заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара, а також вручив подяки за вагомий особистий внесок у розвиток міжнародного співробітництва від представництва МЗС у Львові помічнику ректора Яні Котневич та доценту кафедри міжнародних відносин Прикарпатського університету Ігорю Гураку.