Сесія обласної ради: депутати вважають, що законопроєкт щодо ринку землі становить загрозу (документ)
На сесії Івано-Франківської обласної ради депутати заслухали текст звернення облради щодо нещодавно прийнятого Верховною Радою законопроєкту про продаж землі.
Нагадаємо, народні депутати у першому читанні та за основу проголосували за проєкт закону №2178-10 від “Слуги народу” щодо продажу сільськогосподарської землі. Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів, пише Голос.if.ua.
У зверненні депутати облради називають прийнятий законопроєкт таким, який не відповідає запитам українського суспільства та створює загрози для аграрного сектору і безпеки країни. Відтак сформували ряд вимог.
За словами депутата облради Михайла Королика, в жодній з країн більше як декілька сотень гектарів землі не віддаються в одні руки. За його словами, якщо до голосу українського народу не дослухаються, то народ залишає за собою право на протест.
читайте також: Верховна Рада підтримала законопроєкт про ринок землі
Крім того депутат обласної ради Михайло Іваночко нагадав, що не лише два мажоритарники проголосували «за», а й підтримували законопроєкт усі депутати-списочники.
“Хочу наголосити тим депутатам, які утримались, що вони як «ні риба, ні м’ясо», треба нанести їм візити. Тому що не можна служити двом богам!”, – каже Іваночко.
Крім того депутат облради Ольга Федишина зазначила, що фракція «Воля» виступає за цивілізований ринок землі. Але ми категорично проти, щоб норма становила 210 тисяч га.
“Давайте пропишемо більш-менш конкретну цифру”, – наголошує Ольга Федишина.
Також Федишина пропонує додати пункт, яким передбачити пряму заборону про набуття права власності іноземним громадянам та юрособами кінцевим бенефіціаром яких є громадяни іноземці. Цей пункт обранці додали до звернення.
“Читайте уважно, що вони прийняли. 62% території України – це землі сільського господарства. Ніде в жодній країні не дозволяють собі змінювати призначення с/г земель”, – зазначив депутат Роман Ткач.
Він також додав, що ми фактично йдемо шляхом Польщі, тому варто було б говорити про кількість землі, яку можуть віддати “в одні руки” до 500 га.
Також депутати доповнили пропозицію Федишиної щодо надання землі фірмам, в які вноситься іноземний капітал. Депутати прийняли пропозицію про заборону зміни цільового призначення сільськогосподарських земель.
читайте також: Івано-Франківська облрада закликала не допустити розпродаж землі
Денис Шмигаль назвав ще п’ять країн, в яких відсутній ринок землі. Проте депутати цьому обурились, за словами депутата Михайла Іваночка, у США Великобританії, Ізраїлі від 50 до 90 % землі в державній власності.
“Те, що вона у державній власності не означає, що там є ринок земель”, – відреагував голова ІФ ОДА.
Депутати підтримали звернення з внесеними правками.