У Калуші назвали найбільш небезпечних забруднювачів повітря (відео)
Під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На засіданні назвали два найбільш небезпечні хімічні об’єкти — ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» та ТзОВ «Калуш Бровар Дистриб’юшен», інформує Голос.if.ua з посиланням на “Вікна”.
Начальник управління технічної безпеки ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Василь Кучер зазначив, що безпека на підприємстві — на першому місці. Тому раз у квартал у спеціалізованій лабораторії проводиться аналіз повітря, результати якого надаються в управління надзвичайних ситуацій. Ця робота буде проводитися і надалі. Раніше результати таких аналізів показували норму. Окрім того, він зауважив, що потрібно звернути увагу і на малі підприємства, адже часто їхні показники прирівнюються до рівня великих підприємств.
Щодо роботи «Калуш Бровар Дистриб’юшен», що за рік часу підприємство зменшило ризики вдвічі, зменшивши за рік кількість аміака наполовину.
Під час засідання йшлося і про спалювання трави. З цього приводу Василь Кучер зазначив, що восени-весною мешканці міста, району палять траву в будь-який час доби і під час вітру:
“Ви розумієте, що означає, коли горить біля нас або ТЕЦу? Це дуже велика шкода повітрю. Так, ми за екологію, але ми повинні працювати всі разом”.
Заступник начальника Калуського міськрайвідділу УДСНС Андрій Панас підтвердив проблему і додав, що за законом за самовільні підпали не передбачено складати протоколи і накладати штрафи на людей. Максимум — інформування в соцмережах і ЗМІ:
“Люди знають, що це не можна робити, але немає ніякої відповідальності за дії”.
Рятувальники складають акти та передають в екологічну інспекцію, яка має право штрафувати порушників. Крім того, в місті створена спеціальна комісія для фіксації таких випадків.
Директор КП «Екосервіс» Ігор Свистун повідомив, що цьогоріч підприємство закупило 66 додаткових пластикових контейнерів і каток-компактор для роботи на сміттєзвалищі. Проте все ж потрібна додаткова техніка. За його словами, потрібно закупити машину для миття контейнерів, самоскид-маніпулятор і сміттєсортувальну лінію. Також продовжується робота зі збору скла і ПЕТ-пляшок. Цьогоріч зібрали 31 тонну ПЕТ-пляшок (2016 — 41 тонну, 2017-го — 46, 2018-го — 62) і 112 тонн скла (2016-го —137 тон, 2017-го —134, 2018-го — 225 тонн).
Начальник управління з надзвичайних ситуацій Ігор Головатчук доповів, що за 2019 рік виконано запобіжних заходів на 39 млн гривень, що порівняно із 2018 роком на 4 млн більше. На 2020 рік на безпеку калушан і виробництва заплановано 30 млн гривень.