25 порад, як проснутись з ранку
Ми вже давно розділили людей на «сов» і «жайворонків» за тим часом, коли вони прокидаються і коли їм краще працюється, інформує Голос.if.ua.
Але натхнення натхненням, а життя диктує свої правила і не завжди ми можемо лягати спати і вставати, коли нам буде завгодно. Прокидатися рано вранці все одно доводиться.
Вставати інколи доводиться вранці і часто це перетворюється на цілий квест: всіх розбудити, нагодувати, вмити, а декого і одягнути. І, як завжди, на допомогу приходять цікаві поради і погляд на проблему раннього підйому під трохи іншим кутом.Нічого принципово нового ви там не знайдете – все ті ж поради для пробудження і правильного відходу до сну. Але зібрані всі разом вони сприймаються трохи по-іншому. Плюс кілька нових і цікавих пунктів, про які раніше ми навіть не замислювалися.
1. Знайдіть причину. Тобто причину рано прокидатися. Це може бути твердження, що до пізна сплять тільки невдахи або що потрібно встигнути зробити багато справ, або що о 10 ранку вже всі шезлонги на пляжі зайняті рушниками більш досвідчених відпочиваючих. Знайдіть свою мотивацію.
2. Забудьте про кнопку «snooze» в будильнику. Поставте його чітко на потрібний час і все (6-7 година ранку). Задзвонив будильник – не тягнемо руку за кнопочкою «snooze», а встаємо!
3. Пам’ятайте про наслідки вашого «ну ще 5 хвилин!». Особисто мої 5 хвилин можуть перетворитися в усі 10, а іноді і в 30 хвилин. Кожна хвилина зайвого перебування в ліжку може призвести до того, що ви знову заснете.
4. Спіть міцно і достатню кількість годин. Якщо ви не можете виспатися, то не має значення, о котрій ви встаєте. Ви все одно будете почувати себе розбитим. Здоровий і повноцінні сон – основа вашого бадьорого дня.
5. Зробіть свою спальню приємним місцем для відпочинку. Починаючи від кольору шпалер на стінах і закінчуючи візерунком на ваших простирадлах – все це теж дуже важливі фактори. Як і подушка, на якій ви спите. А ще краще, якщо ви поставите своє ліжко так, що ранкове сонце буде світити вам прямо в очі – тоді ви точно не будете довго спати.
6. Відкрийте вікно. Уже сама не раз помічала, що варто тільки добре провітрити перед сном, і засинаєш набагато швидше.
7. Правильний одяг для сну. Одяг повинен бути зручним і не завдавати вам незручностей. Нічні сорочки, які виявляються вранці на вухах, не дуже сприяють міцному сну.
8. Засинайте зі щасливими думками. І не думайте прокручувати в голові підготовку до здачі проекту.
9. Створіть свій ритуал відходу до сну. У моєї дитини, наприклад, це обов’язкове читання книги і склянка води на ніч (молоко поки не виходить підсунути). У вас це може бути прослуховування приємної музики або читання книги.
10. Уникайте «нічних пасток». Це коли ваша рука тягнеться до цікавого журналу або книги, а, можливо, до пульта від телевізора чи комп’ютера, щоб глянути, чи не прокоментував хтось ваш пост і т.д. Останнє особливо небезпечно, так як всі ми знайомі з «Люба, хтось в інтернеті не правий!».
11. Вечеря повинна бути легкою. І уникайте на ніч алкоголю і напоїв з кофеїном.
12. Прийміть ванну перед сном. Можна з лавандовим маслом – дуже розслабляє. Для дітей добре заварювати заспокійливий збір і додавати у воду. Хоча в особливо складні дні така ванна підійде і вам.
13. Намагайтеся лягати спати завжди в один і той же час. І навіть у вихідні.
14. Повністю загасіть всі джерела світла. Найкраще спати в повній темряві. Якщо буде горіти нічник, ваш організм не зможе повністю розслабитися і буде весь час насторожі. А який же тут здоровий і міцний сон ?!
15. Знайдіть правильну мелодію для будильника. Вона не повинна бути занадто м’якою, інакше ви просто не прокинетеся. Але й занадто різку і гучну теж краще не вибирати. Вона цілком може бути дратівливою і при цьому було б добре поставити будильник куди-небудь подалі, щоб довелося за ним вставати.
16. Прокинулися? А потягнутися? Хороші і правильні потягування дуже корисні. Вони не повинні бути різкими, інакше ви ризикуєте потягнути собі ногу або спину, або отримати судому в подарунок. Потягуйтеся акуратно і солодко.
17. Зарядка. У дитинстві нас змушували робити зарядку в дитсадках і початкових класах в обов’язковому порядку. А хто може похвалитися щоденною ранковою зарядкою зараз?
18. Склянка води. Після того як прокинулися, було б непогано випити склянку води. Вода допоможе вашій системі прокинутися і виведе з організму шкідливі речовини, що накопичилися за ніч.
19. М’який нагадувач. Все ще ніяк не можете прокинутися? Спробуйте повісити свій план на тиждень або на день у ванній поруч з дзеркалом, наприклад. Поки будете вмиватися і впізнавати себе в дзеркалі, заодно і прочитаєте, що запланували.
20. Зручний одяг для ранкового підйому. Це може бути халат, тапочки або теплі шкарпетки (дуже актуально взимку, коли з ліжка особливо не хочеться вилазити).
21. Знайдіть друга по нещастю. Або, іншими словами того, хто не дозволить вам залишатися в ліжку після сигналу будильника. А ще краще, якщо ця людина буде дуже позитивною і енергійною.
22. Будьте готові до поганих сюрпризів. Коли ви солодко спите, вас може розбудити пізній дзвінок або поганий сон. І після того, як ви прокинулися, заснути швидко знову може не вийти. Тому було б чудово, якби ви знайшли свій спосіб для засипання.
23. Підбадьоритеся. Бадьора музика улюбленого виконавця вранці – найкращий саундтрек для ранкового збору на роботу. Плюс кава, чай або улюблений фреш – запорука гарного ранку і піднесеного настрою.
24. І знову відкрийте вікно. Тільки вже після того, як прокинулися. Побільше свіжого повітря і виганяємо сон геть з квартири!
25. Привітайте себе. І бажано, голосно. Чим голосніше, тим краще! Це може бути щось на зразок «Ура, я це зробив(ла)!» І можете поділитися радістю з сусідом по нещастю, якому теж треба рано вставати. Заодно і він прокинеться.
Одна моя знайома сказала, що знайшла для себе ідеальний проміжок для сну – з 23:00 до 6:00. І вона чудово себе почуває, якщо лягає спати і прокидається в цих тимчасових рамках. Можливо і у є свій раннє час, залишилося тільки знайти підходящий час для відходу до сну.