83% українців вважають, що найважливіше завдання жінки – дбати про сім’ю
Абсолютна більшість українців (83%) погоджується з твердженнями, що найважливіше завдання жінки — дбати про дім та сім’ю, а чоловіка – заробляти гроші (75%).
Такими є результати опитування “Роль жінки в українському суспільстві”, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” у лютому 2020 року, про це інформує Голос.if.ua.
“Абсолютна більшість опитаних погоджуються з твердженнями, що найважливіше завдання жінки — дбати про дім та сім’ю (83%) та тим, що найважливіше завдання чоловіка – це заробіток грошей (75%)”, – йдеться у повідомленні.
При цьому 78% опитаних погоджуються з тим, що жінки частіше, ніж чоловіки, приймають рішення, виходячи зі своїх емоцій. 67% згодні з тим, що не допустимо, коли чоловіки плачуть (25% – не погоджуються), 68% згодні, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов’язання (27% – не погоджуються). З тезою, що жінки менше зацікавлені, ніж чоловіки, у зайнятті відповідальних політичних посад, згодні 51% (не згодні 34%).
Натомість з твердженням, що жінки не мають відповідних знань та навичок для того, щоби займати відповідальні посади у політиці, не згодні майже дві третини опитаних, згодні – чверть.
“Цікаво, що з тезами про те, що жінки частіше приймають свої рішення під впливом емоцій, допустимість плачу чоловіків, меншої кількості свободи жінок через сімейні обов’язки та меншу зацікавленість жінок у зайнятті відповідальних посад погоджувалися частіше саме жінки, а не чоловіки”, – зазначили у “Рейтингу”.
Повідомляється також, що питання про розподіл гендерних ролей дало наступні результати: на думку опитаних, частіше у їхній сім’ї (парі) жінка готує їсти (64%). Лише близько чверті зазначили, що ця роль у їхньому союзі поділена порівну. Обов’язки з виховання дітей та заняття господарськими справами також, на думку опитаних, покладені на жінок (52% та 43% відповідно).
Водночас стосовно виховання дітей, на відміну від господарських справ, опитані дещо частіше зазначали, що ця роль поділена у їхній парі порівну. Стосовно наявності вільного часу відповіді розділилися наступним чином: стосовно жінок такої думки 33%, чоловіків – 30%, обох статей – 28%.
Натомість головування в сім’ї (парі) дещо частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39%, стосовно жінок так вважають 29%, і порівну розділяють цю роль також 29%. Більш ніж половина опитаних вважають, що в їхній сім’ї (парі) більше заробляє саме чоловік, 23% – такої думки про жінок, 17% – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.
“У динаміці з 2015 року спостерігається поступове зменшення кількості тих, хто вважає, що готуванням, господарством та вихованням дітей частіше займається жінка. Попри це зростає кількість тих, хто вважає, що жінки мають більше вільного часу, головують у сім’ї та заробляють більше грошей. Цікаво, що у розподілі таких ролей, як готування, заняття господарськими справами та вихованням дітей, думки чоловіків не сильно різняться від думок жінок. Натомість стосовно головування в сім’ї та заробітку грошей спостерігається цілком протилежне бачення цих ролей в обох статей”, – йдеться у пресрелізі.
Опитування було проведене соціологічною групою “Рейтинг” протягом 21-25 лютого 2020 року методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Аудиторія: населення України віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.