Свята, іменини та дати 16 липня
16 липня День ангела відзначають Анатолій, Василь, Іван, Костянтин, Марко, Олександр, Пилип, про це повідомляє Голос.if.ua.
В Україні сьогодні День бухгалтера – професійне свято, яке з 2004 року відзначають щорічно 16 липня . Дата святкування вибрана на честь дня прийняття Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (16 липня 1999 року). Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значний внесок працівників бухгалтерських служб у розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, зростання національної економіки…» згідно з Указом Президента України «Про День бухгалтера» від 18 червня 2004 р. № 662/2004.
Вітаємо всіх бухгалтерів зі святом!!!
Також 16 липня відзначають річницю Дня проголошення суверенітету України.
Декларацію про державний суверенітет України стала передвісницею ухваленого роком пізніше Акта проголошення незалежності України. Прийняття 16 липня 1990 р. Декларації про державний суверенітет стало важливим елементом процесу державотворення.
Народні прикмети на 16 липня
- Постійно чути гуркіт грому під час грози – чекай тривалої негоди
- Мошки і комарі в’ються колами – прикмета того, що в найближчі 7 днів встановиться гарна погода.
Загалом цей день уважали нещасливим, а тому, 16 липня намагалися не братися за нові справи.
Ще одна назва свята 16 липня – Стожари. Саме так слов’яни називали скупчення Плеяди, що знаходилася в сузір’ї Тельця. Поява його обіцяло удачу мисливцям, інакше в ліс, навпаки, не варто було вирушати, бо видобутку не буде. З особливою шаною слов’яни ставилися до зірок, оскільки вважали, що це ангели запалюють світло у вікнах своїх будинків (не тільки 16 липня) і дивляться на людей з небес.
Цей день в історії
- 622 — початок ісламського календаря.
- 1054 — невдачею завершилися в Константинополі переговори між Папською державою і Візантійською імперією про сфери впливу в Південній Італії і з низки теологічних питань. Посланник папи Льва IX кардинал Гумберт поклав на вівтар собору св. Софії папську буллу з анафемою в адресу патріарха Михайла Кіруларія. Патріарх, у свою чергу, прокляв посланника і всіх членів його делегації. Християнська церква розділилася на дві гілки: католицьку і православну.
- 1643 — експедиція голландського мореплавця Маартіна де Фриза відкрила острів Сахалін.
- 1661 — Стокгольмський банк випустив перші європейські банкноти.
- 1790 — округ Колумбія, що не входить в юрисдикцію жодного штату, визначений як місце розташування уряду США.
- 1909 — заснували компанію «Audi».
- 1912 — у Києві в присутності вищого керівництва міста та краю відбулося урочисте відкриття Бессарабського критого ринку
- 1917 — ухвалено ІІ Універсал Української Центральної Ради. Цим актом проголошено взаємне визнання УЦР та Тимчасового уряду Росії.
- 1923 — Беніто Муссоліні заборонив азартні ігри в Королівстві Італія.
- 1938 — архиєпископське послання Собору єпископів Автокефальної православної церкви у Польській республіці (майже повністю вилучене поліцією), пастирський лист Андрея (Шептицького)через знищення понад 100 православних церков Підляшшя та Холмщини; біля Ваймару в Третьому Рейху нацисти відкрили концтабір Бухенвальд
- 1945 — США підірвали першу атомну бомбу.
- 1951 — опубліковано повість Дж. Селінджера «Над прірвою у житі».
- 1965 — відкрили тунель під Монбланом, що зв’язав транспортним сполученням Францію й Італію.
- 1990 — Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України.
- 1996 — Майкл Джексон дав бесплатний королівський концерт султану Брунея.
- 1997 — Валерій Пустовойтенко очолив Кабінет Міністрів України.
- 2010 — в Одесі відкрили новий кінофестиваль — Перший Одеський міжнародний кінофестиваль
- 2010 — акція «Прапор — на вершину!» — присвячена 20-літтю прийняття Декларації про державний суверенітет України.