В Україні школи не відкриють у “червоних зонах”
Перед початком навчального року Україну умовно поділять на “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону” зони та у залежності від того, до якої зони буде відноситися певний регіон, буде залежати сценарій навчання.
Відповідне рішення обговорили члени парламентського комітету освіти, науки та інновацій, т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний санітарний лікар Віктор Ляшко, про це повідомляє Голос.if.ua з посиланням на Суспільне.
Згідно з даними комітету, освітній процес у навчальних закладах заборонять лише у “червоній” зоні. Зазначається, що уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:
- низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;
- високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно;
- середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.
Повідомляється, що найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими:
1. у пріоритеті – дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);
2. скасування масових заходів і екскурсій;
3. проведення зборів педколективів у дистанційній формі;
4. запобігання скупчення великої кількості людей;
5. розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку;
6. рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання;
7. особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання;
8. повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною;
9. на карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено);
10. вчителям не будуть щотижня робити тести;
11. іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися.
Наголошується, що остаточне рішення та подробиці по цих питаннях ухвалять на засіданні Кабінету міністрів 22 липня.
“У нас зараз повністю “горить” Івано-Франківська область за показниками. Але якщо ми подивимось глибше, то закрили б тільки три райони та одне місто обласного значення. Тобто не припиняємо освітній процес у всій області”, – сказав Ляшко під час обговорення плану.
За його словами, рішення про закриття певних шкіл ухвалюватиме Національна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
МОЗ планує створити спеціальну інтерактивну карту, яка показуватиме, у якій саме зоні знаходиться та чи інша область. Нині карту тестують. Головний санлікар також заявив, що у регіонах “червоної” будуть виставляти чергувати поліцейські пости, які не будуть впускати та випускати людей з цієї території.
Виходити із “червоної” зони регіони будуть за трьома сценаріями.
“Найбільш доцільно, з епідемічної точки зору, закривати на 14 днів. Це стандартний інкубаційний період. Водночас ми розуміємо наслідки двотижневого закриття. Ми бачимо, що 70% всіх випадків захворювання проявляються на 5-8 день. Тому у нас розглядається або сім або чотирнадцять днів. Зараз йде дискусія”, – сказав Ляшко.
Санлікар наголосив, що якщо буде динаміка до зниження захворюваності, певний район не будуть тримати у жорсткому карантині два тижні. Також Ляшко пояснив, що школи у районах “зеленої”, “жовтої” та “помаранчевої” зон закривати не будуть, проте навчання там буде відбуватися з певними особливостями. Проте з якими саме він не уточнив, лише зазначив, що не буде нічого того, що не можна виконати.
Питання дистанційного навчання також ще обговорюється.
Т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет зазначив, що доступ до навчальних закладів “сторонніх осіб” буде обмежений. А вчителі мають комунікувати з батьками щодо стану здоров’я дітей і випадків, коли вони мають залишатися вдома. Також має бути обмежена комунікація між дітьми.
За його словами, можливе використання комбінованого навчання, коли частина дітей буде присутня у класі, а інші вдома слідкуватиме за трансляцією уроку онлайн.
Також Міносвіти пропонує розділити навчання у школах на дві зміни, а також обмежити пересування учнів.
Всі важливі Новини Івано-Франківська – Голос тут.