Топ-5 найкрасивіших міст Івано-Франківщини
Колоритні, автентичні, неповторні та загадкові – Івано-Франківськ, Коломия, Косів, Галич та Яремче – топ-5 найкрасивіших міст Івано-Франківщини.
Незабутні враження необов’язково шукати на краю світу, перетинати кордони, моря, континенти та океани задля нових емоцій чи екстриму. Дивовижне – зовсім поруч. Не вірите? Побачте найкрасивіші міста Прикарпаття і ви неодмінно захочете повернутися сюди ще хоч раз, щоб зробити три неймовірні речі в кожному з них, пише Голос.if.ua з посиланням на Версії.
Івано-Франківськ
Це місто називають “воротами в Карпати”, бо саме звідси всі вирушають у гори, щоб
- здолати свою першу чи вже чергову вершину на Чорногорі чи в Горганах,
- спробувати на полонинині справжнього карпатського будза чи бринзи,
- зробити селфі біля одного з водоспадів, яких тут називають “гуками”,
- зануритися у цілющу прохолодну карпатську воду озера Молодості, Марічейки чи Несамовитого,
- відпочити у Буковелі чи Ворохті,
- завітати у музей мольфарства чи музей вівчарства,
- побувати у хаті-ґражді чи хаті-музеї кінофільму «Тіні забутих предків»
- знайти білого гриба чи навіть рідкісного гордумана та зробити ще з десяток неймовірних речей.
Але Івано-Франківськ здивує не менше, ніж величні Карпати, бо це неймовірно “харизматичне”, по-європейськи елегантне і доволі компактне місто з цікавою історією, своїми таємницями і “магнітами”.
Івано-Франківську понад 350 років, він виріс з міцної і славної Станіславівської фортеці.
У середмісті ви можете випити кави з найкращим бургомістром Ігнацієм Камінським, який відбудував місто після Мармулядової пожежі, привітатися з імператором Францом Йосифом – найяснішим цісарем, який вшанував Станіславів своїм візитом, чи перекинути чарчину на лавочці з радником американського президента Артуром Бернсом, який народився у цьому місті.
Ви залюбки можете приєднатися до франкових читань біля пам’ятника Івану Франку, призначити зустріч біля фонтану на Вічевому майдані чи посидіти під найстарішим дубом міста у Палаці Потоцьких.
Але крім цих франківських must see, у цьому місті просто необхідно зробити ще три речі:
- послухати вуличних музикантів на Стометрівці,
- зробити селфі на оглядовому майданчику Ратуші,
- зарядитися романтикою на Острові кохання посеред міського озера.
Коломия
Це одне з найстаріших міст Галичини і одне з найколоритніших міст України, де свято шанують та зберігають народні традиції. Яскравий приклад – фестиваль писанкарства, на який з’їжджаються етнічні українці з усього світу. На це свято вартує потрапити, щоб зануритися в справжню коломийську атмосферу з численними та різноманітними майстер-класами, концертами і традиціями.
Коломия – місто рекордів. Серед найзнаменитіших варто відзначити
- найбільшу кількість людей, які одночасно виконують гаївки,
- виступ хору-велетня зі 775 хористів,
- найбільший яблучний пляцок спечений до відзначення 775-річчя з першої писемної згадки Коломиї. Пляцок-велетень довжиною 15,5 метра і завширшки 40 см заважив майже 200 кілограмів.
Тут навіть жартують, що скоро Коломиї доведеться вписувати рекорд за кількістю фіксованих рекордів у місті.
Коломия до сьогодні зберегла своєрідний архітектурний шарм європейського міста, розбудованого на межі ХІХ-ХХ століть. Тому місто магнітом притягує туристів колоритними музеями, яскравими пам’ятками історії, культури та архітектури. Місто славиться своїми історичними пам’ятками, серед яких найдревнішою вважається дерев’яна Благовіщенська церква, яку було зведено в далекому 1587-му році.
В Коломиї можна поглянути в очі старій гуцулці на знаменитій світлині 1926 року українського фотографа Миколи Сеньковського. Фото здобуло гран-прі на виставці у Парижі і отримало світове визнання. Зраз копія легендарної світлини прикрашає фасад коломийської будівлі.
Три речі, які варто зробити в Коломиї:
- побачити 12 тисяч писанок та декоративних яєць у всесвітньо відомому Музеї Писанки, який занесений до Книги рекордів Гіннеса, як найбільша писанка світу.
- послухати музику з висоти ратуші – щонеділі о 12 та 18 годині на вежі ратуші грає трубач,
- навчитися співати і танцювати коломийки. Можете почати з найзнаменитішої:
«Коломия – не помия, Коломия – місто,
В Коломиї дівчаточка, як пшеничне тісто»
Галич
Це місто-твердиня, місто-легенда, знаменитий княжий град. Перша згадка про Галич згідно з угорською хронікою відноситься до 898 року. Місто та його околиці просякнути історією. У 1367 р. Галич здобув магдебурзьке право. Цього ж року було збудовано дерев’яний замок, а в XVI ст. — кам’яний, руїни якого можна побачити і тепер.
На місці старого Галича та його околиць нещодавно створено Національний заповідник “Давній Галич”. Також макет давнього Галича можна побачити поруч з новою дзвіницею церкви Різдва Христова, яка в свою чергу є центральним елементом архітектурного ансамблю міста. Неподалік – пам’ятник королю Данилу Галицькому, відкритому у день святкування 1100-літнього ювілею міста.
Три речі, які варто зробити в Галичі:
- насолодитися панорамою середмістя з Замкової гори,
- відвідати єдиний в Україні Музей караїмів,
- напитися води з Княжої криниці – невичерпного джерела з цілющою водою, до якого прикладалися вустами князі та ратники перед битвами.
Яремче
Це місто-перлина Карпат. Сюди не їдуть торкатися історії, сюди їдуть насолоджуватися навколишньої красою.
Перша історична згадка про Яремче датується 1787 роком. За легендою назва походить від імені гуцула Яреми Годованця, який першим оселився на цій території.
Півтора століття тому Яремче було популярним дачним містечком, де відпочивали жителі Львова, Кракова, Варшави та Відня. Цікаво, що в ті часи набагато відомішими та моднішими були курорти Дора і Ямна, хоча тепер ви не знайдете їх карті — вони стали присілками Яремче.
Три речі, які потрібно зробити в Яремче:
- купити щось на згадку на найзнаменитішому карпатському сувенірному ринку,
- зробити фото на мості, побудованому над водоспадом Пробій. А якщо вистачить сміливості – то наважитися на роуп-джампінг – екстремальний стрибок зі страхівкою. 30 метрів вільного падіння на тлі мальовничих карпатських краєвидів надовго закарбуються в пам’яті.
- поніжитися у гарячій воді у величезних чанах просто на розпаленому вогнищі, в оточенні гірської річки та зеленого лісу під відкритим небом.
Косів
Це місто-колиска гуцульської культури та звичаїв. Косів вдало розташувався біля підніжжя Українських Карпат в оточенні семи вершин: Зіняків верх, Каменистий, Острий, Голиця, Михалків, Баранівка та Хоминський. Тому тут надзвичайно популярний піший туризм та веломандрівки.
За свою довгу історію Косів обріс десятками легенд. Тут вам покажуть і вхід у підземелля замку, де знаходили золото та перли, і величезний камінь, під яким опришки заховали свою скарби. А ще в Косові є безліч історій про щезника, який жив на горі Сопка, і про лісову мавку, яку манить до Кринчистої кринички.
Сподобається в Косові і екстремалам – для справжніх відчайдух місто приготувало рафтинг та трасу по даунхілу.
Три речі, які треба зробити в Косові:
- завітати на косівський ринок – це своєрідний музей просто неба і найбільший ярмарок гуцульського народного мистецтва в Прикарпатті. Тут купити вишиванку, ліжник, косівську кераміку або сирних коників,
- звірити час за сонячним годинником, встановленим на центральній площі міста.
- піднятися на Замкову гору, де досі збереглися залишки земляного валу. Тут зробити селфі на фоні панорами місті або вигляду Покутсько-Буковинські Карпати. А потім відпочити під унікальною чорною альпійською сосною.
Всі важливі Новини Івано-Франківська – Голос тут.