Три мальовничих місця в Карпатах, де варто побувати цієї осені
Карпати гарні в будь-який сезон, а восени особливо. У вересні тут ще не холодно, та й імовірність тривалих дощів невелика.
А ще у вересні варто їхати тим, хто любить збирати гриби — адже сезон триватиме до кінця місяця, а потім доведеться чекати до травня. У вересні в карпатських лісах можна знайти підберезники, сироїжки, гіркушки, підосичники, маслюки, валуї, грузді, лисички, опеньки, гладиші, зеленушки і звичайно, найвідоміший гриб — білий. Якщо ви не можете назвати себе фахівцем в грибах, але взяти участь в тихому полюванні хочеться, візьміть провідника. Багато місцевих жителів із задоволенням нададуть послугу за невелику плату, покажуть грибні місця і навчать відрізняти їстівні гриби від неїстівних.
Збір грибів, риболовля і прогулянки пішки або на велосипеді в Карпатах поширені повсюдно. Ви можете проводити дні безперервно за цими заняттями приїхавши до Ясіня, Яремче або Косова, але це далеко не все, чим можуть порадувати українські гори.
Карпати — регіон з унікальною природою, культурою та історією. Сюди їдуть за красивими фото, відпочинком від міської суєти, гастрономічними враженнями, а також оздоровленням — адже в горах і навколо них розташовано безліч мінеральних джерел і купалень.
У цю пору року до Карпат їдуть любителі неспішних піших прогулянок і підкорення гірських вершин, шанувальники місцевих мінеральних вод і бажаючі віддати данину унікальній гуцульській кухні.
НВ Шопінг розібрався, куди їхати за гастрономічними враженнями, а куди — за грибним уловом, пише Голос.if.ua.
В Ужгороді смачно
Ужгород — столиця Закарпатської області, жителі якої ревно зберігають традиції предків. Тут можна побачити старовинні виноробні, які управляються однією сім’єю протягом багатьох поколінь, сироварні, які готують чудову бринзу за старовинними рецептами, які не змінювалися, здається, ніколи, а також ресторани з унікальною, незвичною жителям Центральної України кухнею.
Якщо хочете чогось подібного, відвідайте заклад Деца у нотаря. Це ресторан-музей з досить колоритною атмосферою, і якщо ви не цінуєте чорний гумор і не маєте частки самокритики, сюди краще не ходити. Тому що Цвинтар просраних надій і Welcome go home — це не для кожного. Але тим, хто любить жарти на межі фолу, тут сподобається — та й місцеві бограч, шовдар з єрош пішта і палачинти з яфиною дорогого коштують. Навіть незважаючи на те, що останнє являє собою всього-на-всього млинці з чорницею.
Свалява — мінеральний курорт
Бажаючим відпочити в тиші і спокої, насолоджуючись свіжим повітрям і попиваючи мінеральну воду, варто відвідати Сваляву. Цей курорт пишається своїми джерелами — місцеві жителі із задоволенням розкажуть, що воду звідси возили візантійським імператорам ще в XI столітті.
Так чи інакше, місцеву воду порівнюють з тією, що є у всесвітньо відомих джерелах Боржомі і Віші – вона відноситься до столових гідрокарбонатно-натрієвих вод і часто рекомендується людям з хворобами шлунково-кишкового тракту. Звичайно, перед курсом лікування мінеральною водою варто порадитися з лікарем — за бажання прямо тут, оскільки в Сваляві є профілакторії та лікарні, фахівці яких мають великий досвід.
Синевир — озеро, прогулянки та найкращі грибні місця
Синевир вартий уваги хоча б тому, що це найбільше і славнозвісне озеро Українських Карпат. Воно знаходиться в оточенні лісистих гір вдалині від міст, тому відпочинок тут сподобається тим, хто хоче провести відпустку в тиші і спокої.
Жителі Закарпаття кажуть, що найкращі грибні місця варто шукати «на краю світу» — подалі від населених пунктів і бажано, поруч з водоймами. Тому Синевир приваблює і грибників, які неодмінно їдуть звідси з уловом.
До речі, якщо ви вже уявили собі, як повертаєтеся додому з мішками свіжих грибів на багажній полиці купейного вагона — не бійтеся, місцеві жителі із задоволенням допоможуть вам висушити або законсервувати лісові дари — тут в кожному будинку і в готелях є електросушарки, а господині знають про заготовляння грибів все.
Всі важливі Новини Івано-Франківська – Голос тут.