У Раді пропонують відмовитися від монетизації «пакунку малюка»
У Верховній Раді планують відмовитися від монетизації «пакунку малюка» і залишити його в натуральному вигляді.
Відповідний законопроект №3006а за основу підтримали 316 народних депутатів, про це інформує Голос ІФ з посиланням на РБК-Україна.
Автори документа пояснюють, що, згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів «пакунку» вдалося істотно заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.
У документі прописано, що тимчасово – з 1 жовтня по 31 грудня цього року – закупівля одноразової натуральної допомоги «пакет малюка» організовується і здійснюється через Управління ООН з обслуговування проектів у рамках пілотного проекту.
Після закупівлі «пакети» будуть доставляти у пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.
Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення цією одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров’я (пологові будинки або пологові відділення, перинатальні центри, неонатальні центри тощо) здійснюється відповідно до закону «Про державні закупівлі».
Нагадаємо, концепція «пакунку малюка» і «муніципальної няні» була презентована під час засідання Кабміну 30 травня 2018 року.
З 1 січня 2019 року почала діяти нова соціальна програма «Муніципальна няня». За нею батьки отримуватимуть відшкодування плати за послуги догляду за дитиною до 3 років.
Однак у липні 2020 Кабінет міністрів запропонував (а згодом і затвердив відповідне рішення) замість видачі «пакетів» запровадити виплати у розмірі 5 тисяч гривень на одного новонародженого.
Перехід на грошову компенсацію «пакунку малюка» пов’язаний зі складнощами у тендерних закупівлях, але Мінсоцполітики може переглянути своє рішення.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав зберегти програму «пакунок малюка» саме в натуральній формі.