Рада зробила крок до скасування безвізу: більшість прикарпатських «слуг» і «свободівка» голосували «за»

Новини, Політика, Суспільство

Вчора, 17 вересня, Верховна Рада підтримала проєкт постанови №4104, якою висунула своїх представників в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це повідомляє щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на КУРС.

Як інформує Центр протидії корупції, в обраних Радою кандидатів немає досвіду в антикорупційній сфері, а також вони не мають бездоганної ділової репутації, високих професійних та моральних якостей, суспільного авторитету. 5 з 7 кандидатів раніше були вже провалені під час голосування парламентом. Тим не менше фракція «Слуга народу» подала вже провалених раніше людей повторно. Для того щоб знайти достатньо голосів, до списку додали 2 кандидатів від групи “За майбутнє”, яка підконтрольна олігарху Ігорю Коломойському.

“Те, що фракція Зеленського попри численні застереження міжнародних партнерів делегувала тих же осіб, що не відповідають закону, втретє, свідчить, що такий сценарій був реалізований з подачі Офісу Президента. Отже, Зеленський свідомо штовхає країну на співпрацю з проросійськими силами та розірвання стосунків із Заходом. Сьогоднішнє рішення парламенту сворило в Раді нову проросійську коаліцію”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

Перед голосуванням посли країн G7 нагадали про необхідність прозорого та політично нейтрального відбору керівників антикорупційних органів. Відповідна заява оприлюднена в офіційному Twitter послів “Великої сімки”.

У заяві мовиться, що посли G7 постійно підтримують новостворені антикорупційні інституції в Україні, а їхня незалежність і надійний правовий статус є частиною міжнародних зобов’язань.

“Забезпечення незалежності, цілісності та надійного правового статусу цих установ є важливим елементом міжнародних зобов’язань України, у тому числі в рамках співпраці з ЄС та постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ. Це важливо для якості життя українських громадян, а також для ділового та інвестиційного клімату в Україні. Посли країн G7 підкреслюють необхідність відбору керівників антикорупційних установ через прозорі, засновані на досягненнях та політично нейтральні продедури”, – йдеться в заяві.

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас уточнює, що заява безпосередньо стосується ситуації довкола процедури обрання нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Він нагадав про те, що доброчесна комісія для обрання керівника САП є умовою безвізу та макрофінансової допомоги ЄС на суму 1.5 млрд євро.

Також таке голосування заморожує співпрацю з Міжнародним валютним фондом, зокрема, наступний транш в розмірі 1.6 млрд доларів.

Постанову підтримали 239 депутатів від “Слуги народу”, ОПЗЖ, «Довіри» та «За майбутнє».

Серед прикарпатських нардепів постанову підтримали більшість «слуг народу» та «свободівка» Оксана Савчук:

  • Оксана Савчук (Івано-Франківський округ, Свобода) – за
  • Ігор Фріс (Тисменицький округ, Слуга народу) – за
  • Едуард Прощук (Калуський округ, Слуга народу) – за
  • Олександр Матусевич (Долинський округ, Слуга народу) – за
  • Зіновій Андрійович (Надвірнянський округ, Слуга народу) – за
  • Андрій Іванчук (Коломийський округ, самовисуванець) – відсутній
  • Володимир Тимофійчук (Снятинський округ, Слуга народу) – не голосував
  • Роман Мулик (Слуга народу) – за
  • Олена Вінтоняк (Слуга народу) – відсутня
  • Олег Марусяк (Слуга народу) – за

Нардеп Ігор Фріс написав у фейсбуці, що це «можливість знайти прокурора САП на проукраїнському підґрунті», при цьому можливу відміну безвізу називає «фейком».

«Чекаю, коли воплі невідомих борців з корупцією про фейкову новину про відміну безвізу стихнуть і хтось нарешті усвідомить, що вчора ми запустили можливість знайти прокурора САП на проукраїнському підґрунті», – написав Фріс.

У коментарі КУРСу Віталій Шабунін відповів на закиди Фріса.

«Депутат бреше, вони вчора порушили закон України, обравши з шести п’ять представників в конкурсну комісію, які не мають досвіду антикорупційної роботи, у яких немає і близько бездоганної репутації. Тобто депутат порушив закон. Якщо він такий сміливий, щоб комусь закривати рота, то нехай закриє рот послам країн G7, європейському послу і ключовим євродепутатам», – сказав Шабунін.

Ще одна депутатка Оксана Савчук у соцмережах виправдовувалася, начебто проголосувала через технічні неполадки, і навіть виставила заяву про відкликання свого голосу.

Рада зробила крок до скасування безвізу: більшість прикарпатських «слуг» і «свободівка» голосували «за» 1

«Заява про відкликання голосу немає ніяких юридичних наслідків, вона нічого не змінює, крім спроби відбілити свою репутацію», – зазначає Віталій Шабунін.

Він не відкидає версії, що Савчук підтримала постанову взамін на 60 млн з держбюджету на будівництво моста на Пасічній.

«Якщо вона добивалась цих грошей, це може бути поясненням її голосування. Але я не розумію, чому потрібно розмінювати гроші наші з вами на цивілізоване майбутнє України. Голосування цієї постанови – це перший крок до кінцевого розриву відносин України із західними партнерами, депутати були попереджені про це перед голосуванням. І я не розумію, що має бути в голові депутата, який завдає таких втрат цивілізованому майбутньому України заради ремонту мосту», – коментує Шабунін.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.