Українська зернова асоціація знизила прогноз врожаю

Економіка, Новини, Суспільство

Українська зернова асоціація у жовтневому звіті знизила прогноз валового збору врожаю зернових та олійних культур, а також експорт у 2020/21 маркетинговому році через несприятливі погодні умови для врожаю пізніх культур.

  Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ  з посиланням на пресслужбу УЗА.

Асоціація у своєму жовтневому звіті у порівнянні із вересневим понизила прогноз валового збору врожаю зернових та олійних культур в 2020/2021 МР із 95,6 млн тонн до 87,5 млн тонн через несприятливі погодні умови для врожаю пізніх зернових культур, а прогноз експорту в поточному сезоні знижено з 56,3 до 53,9 млн тонн.

«Суттєво зменшено показник прогнозу врожаю кукурудзи, оскільки несприятливі погодні умови в серпні та вересні поточного року негативно вплинули на її врожайність, хоча загальний показних врожаю залишається доволі високим. Обсяг виробництва кукурудзи прогнозується на рівні 32,5 млн т у порівнянні з вересневим прогнозом – 35,3 млн т. При цьому, експорт кукурудзи прогнозується на рівні 27,2 млн т (раніше – 29 млн т)», – йдеться у повідомленні.

Значно знижено також прогноз валового врожаю соняшнику з 16,1 млн тонн до 12,9 млн тонн за рахунок зниження врожайності з прогнозних 2,5 т/га до 2 т/га через несприятливі погодні умови.

Також УЗА у новому звіті провела уточнення оцінки обсягів врожаю пшениці – показник знижено з 26,6 млн т до 25,3 млн т. При цьому оцінка експорту пшениці залишається на рівні 17,5 млн т, як і було домовлено в Меморандумі між учасниками ринку та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Незначного зниження зазнав також показник виробництва ячменю – 8 млн т (у вересневому звіті оцінка була 8,3 млн т) та його експорту – 4,2 млн т (у вересневому звіті – 4,5 млн т).

Українська зернова асоціація у вересневому звіті знизила майже на 1 млн т прогноз валового збору врожаю зернових та олійних культур у 2020/21 МР в Україні у порівнянні з серпневим – із 96,7 до 95,6 млн т, експорт з 58,4 до 56,3 млн.

Нагадаємо, у жовтневому балансі експерти USDA більше, ніж очікував ринок, зменшили оцінку світових початкових і кінцевих запасів та виробництва сої, проте збільшили прогноз споживання.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.