Штраф за відсутність маски: де і як штрафуватимуть українців
За відсутність масок у громадських місцях каратимуть штрафом від 170 до 250 грн.
За такі зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення проголосувало 262 депутати Верховної Ради.
Закон почне діяти з наступного дня після його оприлюднення.Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на BBC NEWS.
“Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться у змінах до закону.
Після голосування віцеспікер Руслан Стефанчук заявив, що як тільки закон набуде чинності, штрафуватимуть і народних депутатів, які не носять масок у Верховній Раді.
“Народні депутати, які будуть в залі Верховної Ради без масок, демонструють або впертість або зверхність до щойно прийнятого закону або відсутність інстинкту самозбреження, – заявив заступник голови Верховної Ради. – Тому я дуже прошу застосовувати до них засоби адміністративного впливу”.
Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов, відомство якого ініціювало ухвалення цього закону, заявляв, що жорсткіше покарання потрібно з огляду на “щоденну статистику щодо захворювання на COVID-19”.
Хто і де штрафуватиме?
“Раніше складений протокол передавали в суд, і суд вже вирішував накладати чи не накладати штраф. Зараз працюватиме механізм, як у разі порушення правил дорожнього руху”, – пояснив міністр охорони здоров’я.
Накладати штрафи матимуть право:
- працівники поліції,
- працівники епідемічного контролю,
- представники органів місцевого самоврядування.
За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника прямо на місці.
Ще під час весняного карантину постало питання, що таке “громадське місце”. Єдине законодавчо закріплене визначення “громадського місця” міститься в законі, яким заборонили вживати тютюнові вироби в цих самих місцях.
“Громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони”, – йдеться у законі.
Оглядачі зауважують, що це визначення є досить вузьким, а практика покарання за куріння показує, що воно не поширюється на парки чи сквери, або частини вулиці, де люди вільно курять.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!