Українцям пообіцяли зміну прописки онлайн і створення електронного підпису в кілька кліків

Новини, Суспільство

В українців з’явиться можливість змінити прописку в режимі онлайн, а також створити електронний підпис у смартфоні всього в кілька кліків.

Про це заявив глава Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у публікації на OBOZREVATEL, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Фіртку.

Він уточнив, що зміна місця реєстрації є найпопулярнішою державною послугою в нашій країні. На його думку, зараз вона – “бюрократизована та складна спадщина радянської системи”.

“Ми хочемо зробити її декларативною, коли прямо в смартфоні або на порталі ви зможете вказати адресу, за якою фактично проживаєте, якщо ваш орендодавець житла не проти вашої прописки у нього у квартирі. Через “Дію” ви зможете вказати його як власника житла, він отримає повідомлення і підтвердить його. А якщо ви переїдете в інше місце, він так само легко зможе вас виписати”, – пояснив міністр.

Також він заявив, що є намір скасувати в Україні штамп в паспорті про реєстрацію місця проживання та відв’язати прописку “від багатьох життєвих ситуацій, де вона дійсно не потрібна”.

За словами Федорова, уряд ухвалив відповідну постанову, щоб почати пілотний проєкт з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання в електронній формі.

“А зараз ми готуємо законопроєкт. Плануємо запустити сервіс вже навесні на всій території України”, – сказав він.

Міністр також поінформував про те, що в межах створення “держави в смартфоні” розробляється можливість створення електронного підпису в мобільному додатку Дія ID. Вона необхідна для того, щоб користуватися державними послугами можна було навіть через смартфон.

“Українці отримають можливість користуватися кваліфікованим електронним підписом (КЕП) повністю онлайн у кілька кліків на власному смартфоні”, – сказав глава Мінцифри.

За його словами, КЕП буде зберігатися в захищеному середовищі та гарантував високий рівень довіри та безпеки.

“Зараз ми працюємо над розробкою технології – якщо ваш біометричний паспорт або ID-карта в “Дії”, то при авторизації біометрія обличчя звірятиметься з біометрією в реєстрі. І потім буде генеруватися електронний підпис”, – уточнив він.

Федоров пояснив, що з “Дією ID” буде простіше підписувати різні документи, а також отримувати адміністративні, комерційні та фінансові послуги.

“Зокрема, технологія буде інтегруватися з порталом державних послуг “Дія”, кабінетом водія та кабінетом на порталі Пенсійного фонду, банками та страховими компаніями, мобільними операторами тощо”, – помідомив Федоров.

Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся новини м.Івано-Франківська та області першими!

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.