Сесія на морозі: райради Прикарпаття вимагають у президента й уряду забезпечити їх фінансуванням (фото)
18 лютого під стінами ОДА в Івано-Франківську пройшла спільна сесія шести районних рад області – Івано-Франківської, Коломийської, Калуської, Косівської, Верховинської та Надвірнянської.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на “Галку”.
Обранці мають надію, що сесія на свіжому морозному повітрі допоможе привернути увагу київських чиновників до проблем, з якими зіткнулися райради. Основна з них – відсутність фінансування.
Очільник Івано-Франківської районної ради Василь Попович каже, що 5% надходжень з ПДФО дозволять районним радам повноцінно виконувати свої повноваження.
«Райради сьогодні залишили без фінансів. Нас не врахували у Бюджетному кодексі. Це потрібно виправити, щоб прикарпатські громади могли спокійно функціонувати», – наголосив Попович.
Голова Верховинської районної ради Юрій Філипчук зазначив, що проблеми, які сьогодні зібрали депутатів – це незабезпечення фінансуванням та відсутність повноважень райрад.
На порядку денному лише одне питання – депутати схвалили звернення, яке направлять до президента, Верховної Ради, уряду та франківської облради:
“Ми стурбовані критичною ситуацією, що склалася із забезпеченістю та фінансуванням районних рад області. Недостатність коштів для фінансування діяльності районних рад за рахунок джерел доходів, що визначені Бюджетним кодексом України, унеможливлює здійснення районними радами повноважень, що регламентовані діючим законодавством України.
Бюджетним кодексом України визначено, що основним бюджетоутворюючим податком для наповнення бюджету є надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, засновником яких є районні ради.
Виходячи з таких “прогнозів”, у 2021 році доходи загального фонду районних бюджетів області складуть: Верховинського – 112,2 тис. гривень, Калуського – 87,7 тис. гривень, Коломийського – 101,0 тис. гривень, Косівського – 400,0 тис. гривень, Надвірнянського – 425,0 тис. гривень, Івано-Франківського – 120,0 тис. гривень.
Водночас тільки на утримання виконавчих апаратів шести районних рад Івано-Франківської області необхідні видатки в сумі 40,0 млн гривень”, – йдеться у зверненні.
Незабезпеченість коштами, зазначають обранці, по Верховинському районному бюджету складе 4,7 млн гривень, Калуському – 6,8 млн гривень, Коломийському – 7,0 млн гривень, Косівському – 3,8 млн гривень, Надвірнянському – 7,4 млн гривень, Івано-Франківському – 9,0 млн гривень.
“Зважаючи на це, звертаємося з вимогою внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині зарахування податку на доходи фізичних осіб у таких пропорціях: до державного бюджету – 20%, обласних бюджетів – 15%, районних бюджетів – 5%, бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад – 60%.
Просимо розробити та подати на розгляд Верховної Ради України зміни до Бюджетного кодексу України щодо передбачення реальних дохідних джерел наповнення бюджетів районних рад або додаткової дотації з державного бюджету, чітко визначити повноваження органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня”, – вимагають прикарпатські депутати.