Які доходи за 2020 задекларували народні депутати з Прикарпаття
Планово 1 квітня в Україні закінчився термін подачі декларацій про доходи за 2020 рік. Як повідомила прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції, за період кампанії декларування до реєстру надійшло майже 800 тисяч декларацій посадовців.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Типовий Франківськ.
Зокрема й декларації шести прикарпатських депутатів мажоритарників, які вже понад півтора року працюють у Верховній Раді України. Народні депутати декларації подали вчасно, задекларували: автівки, нерухомість та збереження у різних валютах. До слова, середній річний заробіток нардепів у Верховній раді становить близько півмільйона гривень. Розглянемо детальніше.
Оксана Савчук – округ № 83 (м.Івано-Франківськ)
У 2020 році депутатка-висуванка від «Свободи» Оксана Савчук задекларувала 475 тис. гривень доходу за свою депутатську діяльність у Верховній Раді. Це єдине джерело доходу депутатки у 2020.
Оксана Савчук володіє у спільній власності з чоловіком квартирою на 61 квадратний метр у місті Калуш. Квартирою та цокольним приміщенням в Івано-Франківську (Крихівці), земельними ділянками площею 20 та 7 соток і автомобілем MITSUBISHI ASX 2013 року володіє чоловік народної депутатки.
На банківському рахунку Оксана Савчук зберігає 165 тис. гривень та 8 тис. євро у вигляді готівки, суми заощаджень депутатки збільшились у порівнянні з минулим роком (33 409 гривень в банку та 5 000 євро готівкою).
Ігор Фріс – округ № 84 (Тисменицький, Галицький та Тлумацький райони)
Народний депутат з команди «Слуги народу» Ігор Фріс задекларував 504 тис. гривень доходу за основним місцем роботи від Апарату Верховної Ради.
Як і попереднього року, у власності депутата перебувають два вартісних годинника, автівка VOLVО XC60 2013 року випуску і годинник, ювелірні прикраси та хутряне пальто, як власність дружини.
Ігор Фріс орендує три нежитлові приміщення у Івано-Франківську, одне з яких у суборенді, та готельний номер в Києві. У власності депутата немає жодного житлового приміщення, згідно декларації, він проживає спільно з дружиною у квартирі своєї родички.
У нардепа Ігоря Фріса вдвічі збільшився гривневий банківський актив в порівнянні з минулим роком. Депутат зберігає 334 тис. гривень на банківських рахунках та 300 тис. доларів готівкою.
Едуард Прощук – округ № 85 (Калуський, Рогатинський та частина Галицького району)
Народний депутат Едуард Прощук задекларував у 2020 році 469 тис. гривень доходу за свою депутатську діяльність у Верховній Раді та 17,5 тис. гривень доходу з відчуження майна.
У власності депутата Прощука знаходиться земельна ділянка на 6 соток, два нежитлових приміщення у Бурштині та спільно з дружиною квартира у Івано-Франківську. Також у власності сім’ї два автомобілі: Mercedes-benz 2016 року та Hyundai IX35 2011 року.
Едуард Прощук орендує два приміщення для громадської приймальні у Калуші та Рогатині й готельний номер у Києві. На банківських рахунках депутат 42 тис. гривень та 5 євро, готівкою ж він зберігає – 38 тис. доларів, 14 тис. євро та 155 тис. гривень. У порівнянні з декларацією за 2019 рік суми заощаджень депутата дещо зменшились.
Олександр Матусевич – округ № 86 (Долинський та Рожнятівський райони, м.Болехів)
Олександр Матусевич цього року у своїй щорічній декларації зазначив 454 тис. гривень, як дохід за основним місцем роботи від Апарату Верховної Ради.
З 2019 року політик орендує нежитлове приміщення в місті Долина та готельний номер в Києві. У власності сім’ї два автомобілі: VOLKSVAGEN PASSAT 2018 року та CITROEN NEMO 2013 року.
Із нерухомого майна у депутата Матусевича земельна ділянка площею 20 соток та будинок на 202 квадратні метри у Старому Мізуні на Франківщині. Зауважимо, що згідно декларації, будинок Олександр Матусевич добудував впродовж останнього року. В минулій декларації це був «об’єкт незавершеного будівництва» на 141 квадрат.
Згідно декларації, жодними грошовими активами сам Олександр Матусевич не володіє, проте, значні накопичення має теща депутата: 13 тис. євро та 90 тис. грн готівкою.
Андрій Іванчук – округ № 88 (Коломийський та Городенківський райони)
Член фракції «Довіра» Андрій Іванчук, безперечно найбагатший серед народних депутатів Прикарпаття. Задекларував за 2020 рік 8,7 млн. гривень доходу, з них 407 тис. гривень – дохід за діяльність у Верховній Раді. Решта – проценти за вкладами в «Укргазбанку».
На банківських рахунках депутата 51,7 млн. гривень, готівкою депутат Іванчук зберігає 6,5 млн. гривень. Народний депутат володіє трьома вартісними іконами, які є творами мистецтва, дорогоцінними годинниками Breguet, Vacheron Constantin та Rolex, а також зброєю: рушниця Blaser R93, Blaser D99BB Super, рушниця B&T SPR 300 .300 Whisper, рушниця Desert Tech HTI. За даними декларації, мільйонер Іванчук немає у власності жодної нерухомості.
З 2017 року орендує в Києві квартиру на 174,3 квадратні метри та має у власності автомобіль марки Toyota Sequoia 2013 року випуску. Андрій Іванчук ледь не щомісяця подає повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Останнє таке повідомлення на сайті НАЗК подано ввечері 1 квітня, понад 381 тисяча процентів від «Укргазбанку».
Володимир Тимофійчук – округ № 89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони)
«Слуга народу» Володимир Тимофійчук задекларував у 2020 – 486 тис. гривень доходу за депутатську діяльність у Верховній Раді.
Із нерухомості, депутат Тимофійчук володіє будинком на 366 квадратів та двома земельними ділянками у с. Попельники Снятинського району на Франківщині. З 2019 депутат орендує будинок (248 квадратів) та земельну ділянку (13 соток) на Київщині. Є власником авто Mitsubishi L200 2008 року.
На двох з дружиною Тимофійчуки задекларували готівкою 800 тис. гривень, 171 тис. доларів та 60 тис. євро, ще 81 тис. гривень сім’я нардепа зберігає на банківських рахунках. Заощадження родини збільшились у порівнянні з минулою декларацією. І це попри те, що в 2019 році Володимир Тимофійчук мав 1,3 млн гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльність. А тепер заробітна плата депутата від Апарату ВРУ – це єдиний сімейний дохід Тимофійчуків.
За законом, впродовж 7 днів після подачі декларації є можливість подати виправлені дані про доходи. А так, як частина депутатів подавали декларацію в крайній термін 31 березня, прикарпатські мажоритарники ще мають час, аби виправити помилки, якщо допустили їх під час декларування.
Як зазначив на брифінгу голова НАЗК Олександр Новіков, перші результати перевірок будуть опубліковані менш ніж за три місяці. Найперше перевірятимуть високопосадовців, поміж яких міністри, заступники міністрів, судді КСУ та Верховного Суду й депутати Верховної Ради.
З 1 квітня на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) доступне спеціальне анонімне опитування для суб’єктів декларування про якість роботи сервісів НАЗК.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636