Турагент розкрив правду про “все включено” для туристів в Єгипті
Власник великого турагентства в Хургаді (Єгипет) Мохаммед Шабір розкрив всю правду про програму all inclusive, за якою годують туристів у популярних готелях.
Про це пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Обозреватель.
Як виявилося, на тлі підвищення цін у країні, зокрема і на продукти харчування, готельєри починають “дурити” з якістю і кількістю їжі.
Насамперед він наголосив, що закладам гостинності вигідно працювати за такою системою. Як би туристи не намагалися “відбити” свій відпочинок, готель завжди залишиться в плюсі.
Головною проблемою Шабір назвав те, що під час підвищення цін у країні, готельєри не можуть дозволити собі піднімати вартість номерів, оскільки в республіці сувора конкуренція. Тому вони починають вдаватися до різного роду хитрощів.
“Алкогольні напої здешевлюють: ллють із пакетів замість нормального вина “бормотуху”, а розливне пиво відверто розбавляють. Навіть нещасна кока-кола – і та розбавлена. Мені насправді страшно про це розповідати – ви їздити в all inclusive ніде в світі не захочете”, – зазначив він.
Відзначається, що в середньому єгипетський готель (3-4 зірки) витрачає на перебування одного гостя – 13-14 доларів США. За ці кошти людину потрібно нагодувати сніданком, обідом і вечерею, вона вживатиме напої (місцевого виробництва) – алкогольні і безалкогольні, біля пляжу братиме картоплю фрі і бутерброди. Також у цю вартість входить електрика для світла і кондиціонера, зарплата обслуговуючому персоналу і т.п.
Оскільки після всіх цих витрат на харчування залишається зовсім небагато, продукти намагаються здешевити. Їжа закуповується переважно імпортна, в оптових постачальників: найдешевша морожена курятина, така сама яловичина і риба. А ось “виїжджають” готельні ресторани на овочах, які в Єгипті в сезон недорогі. Тому фахівці рекомендують туристам насамперед їсти їх.
“На 14 доларів на добу вам дадуть багато овочів, дрібну рибу, нарубану курку в соусі, гору булочок і солодкого, що дарують швидке насичення”, – розповіла господиня міні-готелю в Хургаді Вікторія Мельникова.
Водночас, за її словами, круасани та інша випічка не спечені щойно, а є замороженими напівфабрикатами.
“М’ясо йде невеликими шматочками з підливою, разом із запеченими кабачками або баклажанами – так і вирулюють. Морепродукти типу мідій з кальмарами нерідко консервовані, але їх красиво викладуть, заваливши і перемішавши з гарніром, створивши обман свіжості. Зате, принаймні, шпинат і брокколі виявляться не розморожені – будьте впевнені, їх із ринку принесли”, – зазначила вона.
Як наголосив Шабір, потрібно дивитися на ціну, яку ви платите за відпочинок, оскільки два 4-зіркові готелі в Єгипті можуть відрізнятися між собою колосально. Тому не варто від дешевого закладу гостинності очікувати хорошого харчування зі свіжими продуктами.
Втім, радує те, що за термінами придатності їжі завжди стежать ретельно. У готелі регулярно приїжджають інспектори санінспекції – варто готелю нагодувати людей простроченими продуктами, його моментально закривають.
Нагадаємо, у травні 2021 року в Єгипті відновили плату за візи для туристів. Тепер під час в’їзду в країну потрібно платити 25 доларів – онлайн або по прильоту в аеропорту. Також введено плату за в’їзні візи в країну в портах у Червоному морі, Південному Синаї, Луксорі та Асуані.
Щоб ліс у нашому чудовому Карпатському краю крали менше не забудьте підписатися на канал Голос ІФ.
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636.