В Україні планують підвищити вартість доставки газу: скільки платитимуть люди
В Україні облгази з 1 січня планують підвищити тариф на доставку газу (абонплату) до 4 разів, залежно від постачальника. У деяких регіонах доставка одного куба може коштувати близько 8 грн, як і вартість самого газу.
Видання Kosatka Media пише, що компанії пояснили, що змушені також піднімати власні тарифи через зростання витрат і підвищення зарплат. Деякі з них пропонують підняти ціни у два-чотири рази.
Про це повідомляє щоденна онлайн – газета Голос ІФ з посиланням на “Прямий“.
Найбільше хочуть підняти тарифи дві компанії – Луганськгаз (з 1,55 грн до 8,41 грн) та Уманьгаз (з 1,78 грн до 8,91 грн). У 2022 році вони хочуть брати зі споживачів на понад 400% більшу плату. Також Одесагаз хоче підняти тариф на 438% – з 0,84 грн до 4,52 грн.
Мешканцям Києва (Київгаз) тариф за розподіл газу пропонують підняти з 0,31 грн до 0,83 грн (зростання на 168%), а Київоблгаз для мешканців Київської області – з 1,45 грн до 3,38 грн.
Дніпрогаз для своїх клієнтів планує зростання тарифів з 0,93 грн до 2,80 грн. Через це тариф може стати навіть більшим, за тариф Дніпрооблгазу (передбачається зростання з 1,17 грн до 2,41 грн).
Лубнигаз, який прославився у січні 2020 року “газовими бунтами” та помилками у платіжках, хоче підняти тариф майже у два рази – з 1,79 гривень до 3,49 гривень.
Найменше хочуть підняти тарифи Газопостачсервіс (на 22%), НГХП “Сірка” (на 39%), Кіровоградгаз (на 61%), Шепетівкагаз (на 72%) та Лубнигаз (на 96%).
В проектах усіх інших компаній зростання тарифів передбачається в рази вищим:
- Хочуть підняти тарифи на розподіл на 100% та більше: Дніпропетровськгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Київоблгаз, Сумигаз, Івано-Франківськгаз, Львівгаз, Житомиргаз, Закарпатгаз, Вінницягаз, Чернігівгаз, Криворіжгаз, Київгаз, Тернопільгаз, Волиньгаз, Запоріжгаз; Хочуть підняти тарифи на розподіл на 200% та більше: Дніпрогаз, Полтавагаз, Коростишівгаз, Маріупольгаз, Миколаївгаз, Кременчукгаз, Тернопільміськгаз, Черкасигаз, Донецькоблгаз, Чернівцігаз, Харківгаз, Гадячгаз, Херсонгаз, Мелітопольгаз, Тисменицягаз;
- Хочуть підняти тарифи на розподіл на 300% та більше: Харківміськгаз;
- Хочуть підняти тарифи на розподіл на 400% та більше: Уманьгаз, Одесагаз, Луганськгаз.
Розмір абонплати рахується для всіх індивідуально і залежить від того, скільки кубометрів витратила сім’я за газовий рік (з жовтня по жовтень). Загальний обсяг ділять на 12 місяців і отриману цифру множать на тариф на доставку.