
Через Франківськ до гірських курортів вперше проїхав потяг Львів – Ясіня: як це відбувалося
Через станцію Івано-Франківськ вперше проїхав новий регіональний експрес до гірськолижних курортів. О 6:40 25 грудня він стартував зі Львова через Франківщину і до кінцевої станції – Ясіня.
Про це інформує щоденна онлайн – газета Голос ІФ.
Чи багато було пасажирів у потягу, наскільки зручний експрес та як зустрічали туристів на станції Татарів-Буковель, – у репортажі Суспільного.
З Івано-Франківська до Ясіні потяг стартує о 9:18. На вокзалі у нього сідає іванофранківець Юрій. Разом з дівчиною Світланою він їде до кінцевої станції. Хлопець розповідає, що вони хочуть покататися на сноубордах. Про те, що це — перший рейс за новим маршрутом, він не знав.
“Це — просто перший зручний потяг, яким можна виїхати до Ясіні та виспатися. Ми їдемо на Драгобрат, а поїзд якраз дуже чудово курсує на станцію, з якої відбувається підйом на вершину”, – каже Юрій.
З Івано-Франківська до Ясіні потяг стартує о 9:18
Експрес Львів – Ясіня зупиняється на станціях Івано-Франківськ, Яремче, Микуличин, Татарів, Ворохта. Потяг курсуватиме щодня з 25 грудня 2021 року до 16 січня 2022 року, крім 1 та 4 січня. Після 16 січня поїзд буде їздити у п’ятницю, суботу та неділю.

Потяг курсуватиме щодня з 25 грудня 2021 року до 16 січня 2022 року, крім 1 та 4 січня
На маршрут гірськими курортами Укрзалізниця запустила новий дизель-поїзд вітчизняного виробництва. Його максимальна швидкість – 140 км/год. Виготовили потяг на Крюківському вагонобудівному заводі.
“Це — найновіша версія українського дизель-потяга. Таких у нас зараз є чотири. Він має повністю сучасну систему кондиціонування, зручність якої ви насамперед відчуєте влітку. Туалетні системи дозволяють не замикати туалети під час посадки та висадки пасажирів. Біля кожного місця є USB-порти та розетки. Також збільшили багажні полички, туалетні відсіки”, – розповів заступник директора Укрзалізниці Олександр Шевченко.

У потязі збільшили багажні полички
Олег Сухоручко їде до Надвірної. Хлопець розповідає, що повертається зі Львова, а цей потяг був найшвидшим транспортом, щоб добратися додому.
“Набагато зручніше, ніж простим — не швидкісним потягом. Всього три-чотири години – і я вдома”, – каже Олег Сухоручко.
У складі дизель-поїзда є три вагони: один вагон першого класу та два — другого. Одночасно експресом можуть подорожувати 170 пасажирів, серед них — і маломобільні люди.

Одночасно експресом можуть подорожувати 170 пасажирів
На станції Татарів-Буковель пасажирів зустрічали запальною гуцульською музикою, танцями та колядками.

На станції Татарів зустрічають гостей
Запуск нового потяга призведе до збільшення кількості туристів, розповідає селищний голова Ворохтянської територіальної громади Олег Дзем’юк. Це — додатковий заробіток для жителів громади та додаткові надходження до місцевого бюджету.
“Інше питання – це відновлення інфраструктури. Ось, наприклад, споруда вокзалу у Татарові перебувала у дуже жахливому стані. Ми зверталися з листами до Львівської залізниці, але, на жаль, на той час, напевне, не бачили перспективи відновити. А зараз починає відновлюватися вокзал, але це — ще тільки початок”, – каже Олег Дзем’юк.

Вокзал у Татарові є пам’яткою архітектури
Вокзал у Татарові є пам’яткою архітектури, розповідає селищний голова. Зараз його відновлення перебуває на етапі розробки проєктно-кошторисної документації.
“Потім – експертиза, а після цього, відповідно, почнуться роботи. Тобто, це – тільки початок відновлення, але ми бачимо вже результати: освітлення є, платформи є, зали очікування, каси – відновлені. Фактично мінімальна інфраструктура є”, – говорить Олег Дзем’юк.
Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636