Активісти заблокували у Польщі фури з вантажами до Білорусі та РФ
Активісти третю добу блокують вантажівки, що прямують до Білорусі та Росії через пункт пропуску Козловичі-Кукурики. Вони вимагають від перевізників відмовитись від співпраці з Росією, а також розширити європейські санкції на дорожній транзит товарів.
Акції протесту почались на кордоні 12 березня, а вже наступного дня черга з вантажівок складала біля 28 кілометрів, Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на польське видання Dziennik Wshodni.
“Це спонсорування вбивства наших земляків”, – каже учасник акції протесту Олег, який живе у Варшаві. У суботу вранці, як і група інших людей, зокрема й поляків, він прийшов на польсько-білоруський перехід у Кукуриках. – “Ми зупиняємо білоруські та російські вантажівки, які везуть вантажі через Білорусь до Росії”.
Однак водії вантажівок помітно нервують та заявляють, що війна їх не стосується. Однак розповідати, що перевозять у своїх фурах відмовляються.
Ще тижнем раніше проблему транзито європейських вантажів до Росії помітив біженець з України Мірослав Загорський. Він заблокував вантажівки з товарами, які прямували до Білорусі та Росії.
“Не будьте співучасниками злочинів проти людства”, – звернувся він до водіїв. – “Від цієї безпорадності я навіть номерні знаки відкрутив, щоб перекрити рух”.
60-річний чоловік, який був садівником в Україні, розповідає, що після початку війни з родиною приїхав до Польщі.
“У мене був план повернутися на фронт, але я вирішив, що в моєму віці від мене там буде мало користі”, – зізнається він.
Йому водії вантажівок розповідали, що везуть до Росії запчастини, продукти харчування та ліки.
Перевізникам у черзі учасники акції роздають листівки: “Те, що ви робите, лише продовжує кровопролиття. Ці товари не потрібні винуватцям агресії, вони потрібні її жертвам. Не будьте співучасниками злочинів проти людяності”.
За словами ініціаторів блокади, вони планують продовжувати блокування вантажівок і цілий день 14 березня.
За словами представника податкової адміністрації у Любліні, більшість фур везуть товари не з Польщі, а інших країн ЄС. А у вантажівках в основному товари, які не потрапили під санкції Євросоюзу.
Речник уряду Польщі Пьотр Мюллер у суботу казав, що у ЄС наразі немає консенсусу щодо обмеження наземного перевезення товарів до Польщі. Однак, за його словами, Польща шукає інші рішення та правові ходи для обмеження такої діяльності. У свою чергу в МЗС запевняють, що “інтенсивність прикордонного контролю посилюється, щоб не було порушень закону та уникнення санкцій”.
Нагадаємо, Польща у прискореному порядку відновила залізничні шляхи на прикордонному переході Кросценко-Хирів. Оператор залізничної інфраструктури PKP PLK планує відновити перевезення на цій ділянці після 12 років простою.
Читайте найголовніші новини Івано-Франківська та Прикарпаття на сайті Голос ІФ. Дивіться відео-новини, розслідування на YouTube каналі Голос ІФ.Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636