Генерал Романенко: швидкий крах армії Путіна чи затяжна війна? Є головна умова. Інтерв’ю
Західні аналітики оприлюднили п’ять сценаріїв розвитку подій у війні Росії проти України, починаючи з краху армії країни-агресора до краху армії нашої країни. Реалізація того чи іншого з них безпосередньо залежить від швидкості масового постачання озброєння в Україну та його обсягів.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL розповів ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко, повідомляє щоденна онлайн – газета Голос ІФ
– Перший запропонований сценарій – крах Росії. Як ви оцінюєте такий варіант?
– У принципі, я вважаю це можливим, хоча чим більшим буде військовий успіх України, тим більшим буде тиск західних країн на Україну, таких як Франція, Німеччина, Італія, оскільки, на їхню думку, Росію необхідно зберегти, її обличчя, структуру.
Якщо в українців виходитиме, європейці підштовхуватимуть Україну до того, щоб вона зупинилася на рубежах 23 лютого. Вони не зацікавлені у повному звільненні наших територій, Криму та Донбасу.
– Ви вважаєте, що європейські країни, які ви назвали, влаштує варіант, коли російська армія буде ослаблена до такого рівня?
– Ні, насамперед, цього хочуть американці. Європейцям потрібне ослаблення Росії, але не настільки, бо частина еліт цих країн куплена Путіним на газові долари. І тепер він використовує їх, щоб урятуватися в цій ситуації.
– Напевно, велику роль тут відіграє Велика Британія.
– Так, ціла низка країн – США, Велика Британія, Польща, Литва, Латвія.
– Тепер другий варіант – крах України.
– Якщо озброєння надаватиметься Україні несвоєчасно, Росія захопить великі території, і тоді нам доведеться погоджуватись на якийсь компромісний варіант. Але це малоймовірно, оскільки наміри наших союзників є дуже серйозними.
– Побоювання з приводу перетворення війни на затяжну озвучуються давно. Яким є ваш погляд на цей третій сценарій, озвучений аналітиками?
– Це можливо тоді, коли ефективність західної допомоги буде недостатня. Втрати у нас досить суттєві, і Україна не піде на нові втрати особового складу – а це можуть бути десятки тисяч людей. Тоді піде боротьба на виснаження, вона може перейти на наступний рік і зупинитися на рубежах, зайнятих влітку.
– Четвертий сценарій – наступ ЗСУ.
– Наразі головне завдання для Збройних сил України – встояти в обороні. Виходячи з військової теорії та практики, треба битися в оборонній операції, допоки противник не виснажиться, але не встигне ґрунтовно окопатися, не збудує оборонних споруд. Необхідно вдарити по ньому контрнаступом саме в цей момент.
Тому що отримати зброю – ще не все. Чим сучасніша зброя, тим вона складніша і потребує більшого часу на освоєння. Причому нам необхідне суттєве озброєння – ракетне, ударні дрони, засоби ППО, літаки.
– І останній варіант – ескалація, зокрема, із застосуванням тактичної ядерної та хімічної зброї.
– Така можливість є. путін, у принципі, готовий на це йти, але боїться. Боїться сам, боїться за оточення. Оточення тисне на нього і не відкидає варіант його прибрати. Якщо він програє, його однозначно прибиратимуть.
– Прибиратимуть фізично чи політично?
– Щонайменше, політично, а то й фізично. Путін це розуміє і не хоче йти на це.
Отже, підсумовуючи: найважливіше – це постачання та освоєння нашими військами західної зброї. Вкрай важливий фактор часу. Якщо це буде здійснено швидко, доки противник не закріпився на оборонних позиціях, Україна зможе наступати.
Якщо це затягнеться надовго, тоді на якихось ділянках українська сторона намагатиметься концентрувати свої сили та відбивати території. Але росіяни намагатимуться нарощувати сили за рахунок прихованої мобілізації та переходити у довгу війну.
Не забудьте підписатися на наш YouTube канал Голос ІФ, дізнавайтеся актуальні новини м.Івано-Франківська та області першими!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636