Скільки іванофранківців отримали субсидії та з якими проблемами зіткнулися
12 971 домогосподарство Івано-Франківської громади отримує субсидію на комунальні послуги. Про це кореспондентці Суспільного розповіла заступниця департаменту соціальної політики Івано-Франківської міськради Оксана Жишото.
Про це пише щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
“Якщо ми говоримо про тих, хто вже є в системі, і їм на літо перепризначена субсидія, то людям не потрібно жодних документів приносити за умови, що у них не відбулося ніяких змін. Громадяни, у яких з 1 травня субсидія не була перепризначена, — була заборгованість, чи по них проводилася перевірка, і виявилося, що там неповні дані, то ці громадяни мають подати нову заяву, декларацію і підтвердити своє право на отримання субсидії”, — пояснює Оксана Жишото.
З її слів, переселенці теж мають право на субсидію. Її можуть призначити або за місцем реєстрації, або за місцем фактичного проживання.
“Якщо переселенці звертатимуться за призначенням субсидій, то допомога, яка надається їм на проживання в розмірі 2 000 грн на працездатну і 3 000 грн на дитину, не буде враховуватися для призначення субсидії”, — каже заступниця департаменту соціальної політики Івано-Франківської міськради.
Не враховуватиметься компенсація для призначення субсидій і людям, які безкоштовно прихистили переселенців.
Перелік необхідних документів:
- заява про призначення та надання житлової субсидії;
- декларація про доходи й витрати людей, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
За потреби потрібно буде подати:
- довідки про доходи, про які відсутня інформація в податковій та Пенсійному фонді;
- документи, що підтверджують непроживання людини за місцем реєстрації: оплачені комунальні рахунки або договір про оренду за іншою адресою.
Подружжя Віталій і Мирослава Лавріви із 2016 до 2019 року отримувало субсидію. Віталій каже, сума, яку виділяла держава на покриття оплати комунальних послуг дуже рятувала. З його слів, замість 3 тис. грн сім’я платила лише 500-600 грн. Проблеми з отриманням субсидії розпочалися тоді, коли Мирослава вийшла з декретної відпустки.
“Мені пояснили навіть не ті люди, які працювали в департаменті, а просто жіночки, які стояли в черзі, що потрібно відкрити ФОПа. Я — перукар, працюю сама на себе. Тому аби не було проблем я відкрила ФОПа”, — розповідає Мирослава Лаврів.
Мирослава зібрала всі необхідні документи: заяву про призначення та надання житлової субсидії, декларацію про доходи й витрати, довідку про відсутність заборгованості та особисті документи. Однак родині в отриманні субсидії відмовили.
“Коли я прийшла до них, то мені почали пояснювати незрозумілі речі. Казали про те, що я мала оплачувати якісь податки за якийсь квартал, за якийсь період. Якщо на хлопський розум, то виходить так, що я зробила підприємця в червні, а податки я мала платити ледь не за січень минулого року. Але як таке може бути, якщо я тоді не була підприємцем і не могла сплачувати податки”, — каже Мирослава.
Її чоловік Віталій Лаврів додає, що це — не єдина проблема, з якою зіткнулися під час оформлення субсидії.
“Ми в січні написали заяву. Звертаємося знову в лютому, кажуть, що нашої заяви немає. Говорять, що за грудень заява є, а за січень немає. На тому закінчилося. І от тепер, в цьому році, починаємо знову”, — каже Віталій Лаврів.
За словами Оксани Жишото, до 30 листопада 2022 року призначенням субсидій займатимуться працівники департаменту Івано-Франківської міськради, а вже з 1 грудня їх оформлюватимуть у Пенсійному фонді України. Умови подання документів залишилися незмінними.