Повернулися в Україну попри війну. Як у Франківську навчаються студенти-іноземці з Харківського університету (фото)
Приблизно 150 студентів-іноземців медфакультету Харківського національного університету імені Каразіна переїхали на навчання до Івано-Франківська.
Про це повідомляє ДСНС області, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
На початку повномасштабної війни вони виїхали з країни. Згодом, наприкінці жовтня 2022 року, частина студентів повернулася в Україну, коли дізналася, що факультет релокували в Івано-Франківськ.
Про те, як пережили перші дні великої війни, чому вирішили повернутися в Україну та як оцінюють рівень навчання у Франківську, студенти поділилися з кореспонденткою Суспільного.
Серед студентів шостого курсу медичного факультету Харківського національного університету імені Каразіна — громадяни Індії, Ізраїлю та Єгипту. Ешлі Прем приїхала з Індії. Дівчина живе та навчається в Україні шість років. Ешлі каже, що їй подобається тутешня медична система, тому й обрала Україну для здобуття освіти. Дівчина пригадує, як для неї розпочався перший день повномасштабної війни.
“Ми спали, і о 5:00 подзвонили друзі і сказали, що почалася війна, що почали бомбити. Ми панікували, у квартирі були тільки я і моя подруга. Ми залишилися до обіду, і потім друзі сказали нам іти в метро”, — пригадує Ешлі.
Дівчина розповідає, що жила в метро перший тиждень повномасштабної війни. Потім добралася до вокзалу і поїхала в Польщу, звідти — додому. Ешлі каже, що уряд Індії через війну не хотів відпускати її з іншими студентами в Україну, однак вони змогли донести важливість для них навчання в очному форматі і восени повернулися.
“Усі ми — люди, і насправді було трохи страшно повертатися. Але треба завершити навчання”, — каже студентка.
Хассен Раван з Єгипту розповідає: на початку повномасштабної війни також поїхала з України. П’ять днів перебувала в Румунії, потім добралася до своєї країни. В Україну повернулася 11 жовтня, коли дізналася, що навчання відновили.
Ще один студент Харківського національного університету, який навчається зараз в Івано-Франківську, — Андрій Гусєв. Хлопець народився у Харкові, 11 років прожив із сім’єю в Ізраїлі і повернувся в Україну перед вступом до вишу. Війна в Україні — не перша, свідком якої став хлопець.
“Коли я тільки приїхав у Ізраїль, там почалася Друга ліванська війна. У Ізраїля ще не було “залізного купола”, — пригадує студент.
Андрій каже, що після переїзду в Івано-Франківськ він уперше за весь період навчання має можливість попрактикуватися у медзакладах.
“Це — величезний досвід, бо коли ти бачиш пацієнта з його клінікою, читаєш його дані, скарги, то це складається в єдину картину, яку запам’ятаєш якщо не на все життя, то до наступного пацієнта. До цього моменту такого не було, бо практика починається з третього курсу, а далі — COVID-19, потім — війна”, — розповідає Андрій.
Нині студенти практикують хірургічні техніки. Викладачі Харківського національного університету імені Каразіна приїжджають до Івано-Франківська почергово на два тижні, розповідає Мадона Гогія. Викладачка поєднує роботу у виші та в Харківській лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги.
“У нас — переважно ізраїльці. Вони вчать нас, як жити під час воєнних дій, бо за довгу історію своєї держави звикли до постійної тривоги та небезпеки. Вони розповідають, як прилаштувалися до такого життя, як з цим справитися”, — говорить Мадона.
До Івано-Франківська переїхати студенти 10 груп медичного факультету Харківського національного університету імені Каразіна, які є громадянами шести країн. Навчання у розпочали наприкінці жовтня, розповідає виконувач обов’язків директора інституту міжнародної освіти вишу Андрій Поліванцев.
“Їхні державні уряди вимагають саме очного навчання. Дистанційне отримання освіти не визнають у цих країнах за рішенням національних урядів”, — розповідає Андрій Поліванцев.
За його словами, на початку повномасштабної війни з України виїхали іноземні студенти. Зараз на навчання в Харківський національний медуніверситет повернулися приблизно 10%. Частина припинила здобувати тут освіту, ще частина навчається дистанційно.
У Харкові університет продовжує працювати, однак в онлайн-форматі. Андрій Поліванцев каже, що російські військові зруйнували один корпус університету та два пошкодили, також завдавали удари по гуртожитку.
Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636