Молебень, нагороди воїнам, виставка: як в Івано-Франківську відзначили День Соборності України (фото)
В Івано-Франківську День Соборності відзначили екуменічним молебнем за перемогу України у російсько-українській війні. Також родини 38 загиблих воїнів отримали відзнаки міського голови Івано-Франківська “За честь і звитягу”. На Вічевому майдані відкрили фотовиставку “Дорогами війни”.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне
Спочатку у середмісті Івано-Франківська священнослужителі відслужили панахиду за воїнами, які загинули на війні.
“Єднаймося у цей важкий час заради світлого майбутнього Батьківщини, нашої України, у нашій праці, нашому волонтерстві та в наших спільних молитвах за наших захисників, які на Сході відстоюють незалежність. Просимо благословення у Пресвятої Богородиці, бо молитва — це зброя, яку ще ніхто у світі не переміг”, — звернувся до присутніх архієпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин.
Опісля родичам полеглих військовослужбовців вручили відзнаки міського голови Івано-Франківська “За честь і звитягу”. Нагороди посмертно отримали родичі 38 захисників. Серед них відзначили й Олександра Єремягіна. Чоловік був головним старшиною 80 десантно-штурмової бригади, розповідає дружина Галина Смеречинська. Військовослужбовець загинув 14 грудня на Донеччині. Йому було 52 роки.
“Я і всі друзі були впевнені, що він має дійти до кінця війни. Він у 2014 році з перших днів пішов у десантники. Пройшов 2014-2015 роки. З початку повномасштабного вторгнення з перших днів був там. І ми були впевнені, що людина з досвідом, людина, яка йшла свідомо, яка казала, що молоді хай будуть вдома, бо їм ще дітей ростити, має дійти до кінця. Але війна не вибирає молодих чи старших, вона бере всіх підряд. Мене переповнюють почуття. Але я відчуваю гордість за свого чоловіка”, — каже Галина Смеречинська.
Також до дня Соборності України в середмісті відкрили виставку світлин “Дорогами війни” військовослужбовця 92 окремої механізованої бригади ЗСУ, військового репортера Руслана Ганущака.
В експозиції — приблизно 25 фотографій із Бучі, Ірпеня, Харкова та Гостомеля, каже дружина військового Олександра.
“Ми були там, чоловік — за своєю діяльністю, а я приїжджала, як волонтерка. На фотографіях є зруйновані будинки, автівки, спецтехніка. Пересічній людині дивитися на це все дуже боляче й усвідомлювати, що ці люди загинули чи без домівок. Зараз ці фото — зупинена мить. Коли ти бачиш все наживо — це зовсім інші емоції. Усвідомлюєш, як там люди могли страждати чи загинути. А коли бачиш вирву, то розумієш, якщо там були люди, то від них нічого не залишилося. І це — найстрашніше”, — розповідає дружина військового.