Попри те, що не сезон: у Косівському районі зафіксували хворобу Лайма
Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.
Про це повідомляє районна військова адміністрація, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на ПІК.
У Косівському районі, не враховуючи сезонність захворювання зареєстрували один випадок хвороби Лайма. Інфікування виникає у разі присутності кліща в шкірі щонайменше 24 години. Отже, чим менше кліщ був на людині, то менша ймовірність зараження.
Від хворої людини до здорової збудники цього захворювання не передаються.
“Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносним бореліозу”, – йдеться у повідомленні.
Яка профілактика хвороби Лайма?
- Оберігайтесь. Перебуваючи в лісистих або трав’янистих місцях, вдягайте довгі штани, заправлені в шкарпетки, сорочку з довгими рукавами, шапку та рукавички. Намагайтеся триматися стежок і уникайте прогулянок через високу траву.
- Використовуйте репеленти. Наносьте на шкіру засіб від комах з концентрацією ДЕТА (N,N-діетил-мета-толуамід) не менше 10%. Майте на увазі, що хімічні репеленти можуть бути токсичними, тому уважно дотримуйтесь інструкцій.
- Будьте пильними. Ретельно обстежте себе, своїх дітей та домашніх тварин на наявність кліщів. Будьте особливо пильними, проводячи час у лісистих або трав’янистих місцях.
- Видаліть кліща якомога швидше. Переконайтесь, що всі частини були видалені. Промийте місце укусу антисептиком або водою з милом.
Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636