“Хочу об’єднати всіх українців”. Як іванофранківка малює картину “Слава Україні” (відео+фото)
20-річна художниця з Івано-Франківська на псевдо Едеміна створює картину “Слава Україні”. Дівчина зображає на ній відомих українців — знаних політичних та громадських діячів, військових, а також співаків, журналістів, блогерів.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Карпати
Серед них є й декілька іноземних діячів, які підтримали Україну під час великої війни. Едеміна розповіла Суспільному, що цією картиною насамперед хоче сказати, що у складний для країни час українці — єдині.
Псевдо франківки також з’явилося під час повномасштабної війни. Обрала його як похідне від слова Едем. Дівчині захотілося “показати свій рай”, і тепер вона творить під цим іменем.
Ідея картини “Слава Україні” виникла в Едеміни приблизно вісім місяців тому, згодом почала працювати над ескізом, а з 25 січня 2023 року взялася розмальовувати. Висота та ширина роботи — 80 см на 120 см.
“Спочатку потрібно було продумати куди кого поставити. Зображала тих, хто зробив великий вклад для України, — наших військових, політиків, але також і співаків, блогерів, які організовували благодійні концерти, аукціони. Не було задуму тільки військових малювати, хотілося об’єднати тут усіх українців з різних сфер”, — пояснює дівчина.
Першим персонажем картини став президент Зеленський. Едеміна каже: над ним найдовше довелося попрацювати.
“Ось цей погляд, його в деталях важко було показати у зменшеному вигляді. Якби малювала на великому полотні, то було б легше. На початку не виходило як на фото, тому десь день працювала над ним”, — говорить Едеміна.
На картині художниця зобразила приблизно 70 персонажів — від князя Володимира Великого та княгині Ольги до Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
“Вирішила, що буде доречно всі історичні постаті зобразити в центрі, а інших діячів — поблизу, де вони народилися. Я не ставлю митців на рівні з військовими, тут більше акцент на тому, що ми всі — українці, хоч різні. Тут більше про те, що ми зуміли об’єднатися”, — каже художниця.
У центрі карти України Едеміна намалювала також президента Польщі Анджея Дуду, колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона та королеву Єлизавету II. Перед тим, як написати людину, художниця читає про неї та у блокноті записує біографію, щоб докладніше її відтворити.
“Я відчуваю, що ми всі боремося за одне. І якщо взяти наші історичні постаті, письменників, художників, то вони боролися і ми зараз боремося. І саме це мотивує працювати”, — говорить дівчина.
Є на малюнку і збірний образ “Привида Києва”, а серед тварин наразі єдиний — пес Патрон. Хоча, ймовірно, каже Едеміна, з’явиться і кіт Степан. З її слів, ескіз ще не остаточний та ймовірно змінюватиметься.
Процес створення картини дівчина знімає та виставляє у соцмережі. Художниця розповідає: так її картину запримітив російський блогер та зняв відео, що дівчина начебто привласнила Україні “російську” княгиню Ольгу.
“Це відео мені скинула мама, бо вона на мене підписана в TikTok. Я побачила і посміялася з цього. Що тут ще сказати”, — каже художниця.
Проте були й приємні випадки, пригадує Едеміна. До неї зверталися люди з Криму, що хочуть мати таку картину та чекають на перемогу України у війні. Інколи прихильники донатять художниці, і вона закупляє матеріали, а за змоги перераховує гроші на ЗСУ.
Наразі на картині “Слава Україні” Едеміна планує намалювати приблизно 100 персонажів. І вже має задум створити картину “Героям слава!”, на якій зобразить саме українських воїнів.
“Всіх помістити на цьому полотні не вдалося. Тому я хочу на картині “Героям слава” показати наших військових. До мене навіть зверталися родичі, що хочуть, аби я намалювала їхній близьких на мапі. Тому вирішила, що потрібно продовжувати”, — каже Едеміна.
Художниця також створила картину-мозаїку з українських мультфільмів та продовжує писати на патріотичну тематику.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ, тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636