Як на Івано-Франківщині працює табір для дітей загиблих військовослужбовців (відео+фото)
45 дітей загиблих на війні військовослужбовців відпочивають у реабілітаційному таборі в Українських Карпатах. Вони займаються йогою, акторським мистецтвом, ходять у гори. Таборування організувала громадська організація “Ukrainian Canadian Advocacy Group”. Як педагоги допомагають дітям справитися з втратою рідних та відволіктися від війни, читайте у репортажі Суспільного.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Донька полеглого військовослужбовця ЗСУ Анастасія Шумляківська показує набите тату на руці. Дівчина пояснює: це — вона з батьком, коли була ще малою.
“Тато загинув 19 червня, влітку (я думала, що не буду плакати, але не вийде). Через два місяці я зробила тату, і мама теж набила. Ми були в селі, але зараз не можемо в ньому жити — дуже складно. Все нагадує про нього. Тому ми переїхали у місто, винаймаємо квартиру”, — розповідає дівчина.
У таборі діти відпочивають 10 днів — стільки триває заїзд.
“Можна відчувати себе спокійно, говорити про те, що ти боявся іншим розказувати, тобто бути повністю відкритим. Тебе всі зрозуміють і всі підтримають”, — ділиться син полеглого воїна Максим Леоненко.
Ще одна учасниця табору Анастасія Фіщук каже: під час занять зрозуміла, яку професію обере в майбутньому. Дівчина хоче стати акторкою.
“Ми визначали свій темперамент, навчилися, як з ним працювати. Також ми обирали завдяки своєму темпераменту майбутню кар’єру. Зараз це — актуально, бо тут — підлітки, скоро нам вступати. У нас дуже насичені вечори, ми всі разом граємо в настільні ігри”, — говорить Анастасія Фіщук.
Засновниця громадської організації “Ukrainian Canadian Advocacy Group”, яка повністю фінансує табір, Ольга Продан розповідає: переважно гроші для цієї ініціативи збирають під час благодійних заходів у Канаді.
“Це — наш четвертий заїзд. Загалом ми вже попрацювали з 95 дітками. Ми не йдемо в глибоку терапію. Переважно це — стабілізація дітей, процесів. Всі дітки втратили героїчно або маму, або батька”, — каже Ольга Продан.
За її словами, всі педагоги у таборі мають освіту психолога. Тарас Шевчук навчає акторської майстерності дітей. Чоловік розповідає: понад 10 років працює з дітьми, зокрема й у відпочинкових таборах.
“В очах і в спілкуванні вони потребують більше тепла. Тут діти — вони більш вдячні, вони з теплотою ставляться до того, що для них роблять”, — каже Тарас Шевчук.
Одна з мам — Наталія Пастух приїхала забрати своїх синів з табору на день швидше. Жінка радіє, що її діти трохи відпочили та емоційно відновилися.
“Важко дитину згуртувати й одну, і другу, тим більше в такому віці, коли їм 17 і 15. Ти не можеш знайти потрібних слів. А батько загинув”, — говорить дружина загиблого військовослужбовця Наталія Пастух.
За словами Ольги Продан, наступний заїзд для дітей розпочнеться 25 травня.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ, тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 26