В Івано-Франківську планують осучаснити територію палацу Потоцьких. Що відомо (відео+фото)
В Івано-Франківську 12 липня стартував міжнародний архітектурний конкурс концептуальних ідей щодо переосмислення території історичного середовища комплексу колишнього палацу Потоцьких та створення інтерактивного багатофункціонального об’єднавчого простору. Про це на пресконференції повідомив директор комунального підприємства “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимир Гайдар.
Про повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ .
Віртуальний музей, аудіобібліотека, літературний і театральний простори, археологічний резерват, кав’ярня та додаткові входи й виходи — так хочуть переосмислити історичне середовище палацу Потоцьких, каже Володимир Гайдар. Для цього оголосили архітектурний конкурс.
“Суть конкурсу полягає в тому, що історичні будівлі та споруди залишаються “непорушними”, тому що, згідно з нашою концепцією, вони в нас передбачені під реставрацію з пристосуванням під певні комплекси, функції. А от території, які їх поєднують, ми пропонуємо об’єднати сучасним архітектурно-ландшафтним способом”, — говорить Володимир Гайдар.
Загальна площа комплексу — 1,4 га. Четверта частина цієї території із парковою зоною й стане майданчиком для реалізації майбутніх конкурсних проєктів, каже завідувачка науково-дослідницького відділу комплексу Лариса Поліщук.
“Спосіб втручання в нашу територію — це є ревіталізація. Тобто збереження цієї пам’яткової структури й наділення її абсолютно сучасними формами використання”, — говорить Лариса Поліщук.
“Мета — збереження цієї пам’яткової структури й наділення її абсолютно сучасними формами”, – Лариса Поліщук.
“Ми будемо залучати меценатів. Це не є надто великі суми. Перше місце — 70, друге — 50 і третє — 30 тис. грн. І ще три місця заохочувальних чи як особливі відзнаки — по 10 тис. грн. Мета конкурсу — не робочий проєкт для реалізації, а збір бази пропозицій, ідей. Ми оголосили конкурс міжнародним, щоб бачити не тільки франківських чи українських архітекторів, а й архітекторів з усього світу”, — розповідає Володимир Гайдар.
Франківка Ольга Тодорчук зі своїм 8-річним онуком Павликом приходить на екскурсії до палацу Потоцьких, аби дізнатися історію міста й побачити сучасні артоб’єкти. Жінка каже: таку архітектурну пам’ятку важливо зберегти.
“Хочеться, щоб палац Потоцьких залишився, і щоб майбутньому поколінню можна було показати”, – Ольга Тодорчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
“Дуже хотілося б, щоб це відновилося, бо не багато вже таких пам’яток в місті залишилося, щоб можна було дітям розповідати. Я пам’ятаю, що це — госпіталь. Ми навіть ходили сюди до військових в дитинстві. Але хочеться, щоб це залишилося, і щоб майбутньому поколінню можна було показати”, — говорить Ольга Тодорчук.
Володимир Гайдар каже: реєстрація учасників конкурсу триватиме до кінця вересня 2023 року. Його результати й виставку робіт планують презентувати 12 лютого 2024 року.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028