На Івано-Франківщині завершився фестиваль “Культура, кована у вогні”
У місті Надвірна Івано-Франківської області завершився фестиваль “Культура, кована у вогні”. Це — сьомий захід в межах міжнародного проєкту, який реалізує Надвірнянська громада спільно з польським містом-партнером Загуж.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на співорганізатора заходу Володимира Гринішака.
З його слів, лицарські бої, ковальське мистецтво, автентичну кухню, майстер-класи зі стрільби і гончарства, слов’янське письмо презентували 15-16 липня у замку Краснодвір для популяризації історичної спадщини.
Загальний бюджет проєкту, передбачений для міста Надвірна, — 60 тис. євро. Утім на проведення заходів використали приблизно 180 тис. грн, каже Володимир Гринішак.
“Проєкт передбачав один великий фестиваль на два дні. Але почалася війна, і ми зрозуміли, що недоречно проводити його в цей час, коли гинуть хлопці. Тому вирішили, що зробимо вісім локальних ініціатив, і залишили на них тільки третину бюджету.
Решту ми спрямували на облаштування житла для переселенців та їхнє харчування”, — пояснює Гринішак.
Боєць Нацгвардії Олег Туєшин на фестивалі готує бограч та плов. Він планує за вторговані гроші купити необхідне спорядження на передову. Привіз військовий також експозицію тубусів. Один з них — від 155 калібру — розмальовуватимуть на заході, щоб згодом продати на благодійному аукціоні.
“Багато експонатів я привіз з різних місць Луганщини та Донеччини ще у 2014 році. Є речі з Кримського, з Бахмута. Тепер вже з Бахмута наші хлопці передали багато речей, щоб нагадувати людям, що війна триває. Потрібно їм допомагати — збирати на дрони, автомобілі”, — розказує Олег Туєшин.
Реконструктор з Ямниці Мар’ян Іваночко розповів, що на фестивалі проводять табір для популяризації історичної реконструкції та неолімпійського виду спорту — середньовічного бою.
Відвідувачі можуть фехтувати м’яким спорядженням або стріляти з лука. Також на фестивалі демонструватимуть лицарські двобої та масові бої з використанням спортивних макетів зброї.
Вже втретє в рамках проєкту діє мистецька резиденція, розповіла її кураторка Наталія Пак. Картини, які малюватимуть упродовж двох днів, продадуть на виставці-продажу на підтримку ЗСУ.
“У нас є не тільки живопис, але й майстер-класи з кераміки і різьби по дереву. Ми робимо все, щоб залучити додаткові гроші для Збройних сил України”, — каже Наталія Пак.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028