Якщо не знаєш української – мовчи: як у Ворохті виховують патріотичну молодь (фото)
На висоті 1200 метрів над рівнем моря в урочищі «П’ятихатки» 11 років тому було встановлено хрест і почав набирати обертів наметовий спортивно-туристичний табір «Курінь Довбуша».
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на «Галицький кореспондент».
Ідейником і засновником його є уродженець Буковини, а нині мешканець Ворохти Валерій Одайський.
«Моє життя у Ворохті розпочалося із запрошення навчати дітей українським бойовим мистецтвам. Це був 2000 рік. І ось з того часу моє життя тісно пов’язане із Карпатами», – розпочинає розмову пан Валерій.
Саме у Ворохті фріфайт тобто вільний бій як окремий вид спорту й розпочав стрімко набирати популярності. Нині Валерій Одайський ось уже 15 років очолює Івано-Франківську федерацію змішаних єдиноборств.
Напевне, мало хто знає, що Валерій Одайський знявся в кліпі Руслани Лижичко на пісню «Wild Dances», з якою вона перемогла на Євробаченні 2004 року. Після цього пана Валерія запросили очолити у Ворохті Будинок культури. Саме в той час він створює фольклорний гурт «Чорногірські козаки», який популяризував Україну по всьому світу.
А в 2012 р. разом із учнями школи вільного бою у Ворохті засновує спортивно-туристичний табір «Курінь Довбуша». За словами Валерія Одайського, висота 1200 м над рівнем моря – це саме висота для підготовки олімпійських спортсменів. Адже розріджене повітря розкриває резерви людського організму. Крім того, пан Валерій – засновник громадської організації «Гуцульська спадщина», яка допомагає сьогодні, щоб діти відчували смак гірського відпочинку. Також щоб табір існував чимало допомагають благодійний фонд «Приятелі дітей» та українсько-американська організація UCARE.
Цінності і розваги
На сьогодні в таборі «Курінь Довбуша» оздоровлюються переважно діти ВПО та діти-сироти. Проте в наступних таборових змінах відпочиватимуть і діти воїнів ЗСУ, але саме ті, батьки яких служать у гарячих точках. Надалі, як розповідає Валерій Одайський, хочуть оздоровлювати ворохтянських малозабезпечених дітей, але для цього необхідне місцеве фінансування. Вік дітей в наметовому таборі 12-17 років.
Що цікаво, програма табору базується на трьох цінностях: здорове, духовне й патріотичне виховання. Здоровий напрям – це заняття спортом, загартування, наближення до природи. Патріотичне – від любові до будинку де ти живеш, відтак до села чи містечка й до України загалом.
Діти мають змогу брати участь в різних майстер-класах: це і єдиноборства та робота зі зброєю – палиці, шаблі, стрільба з лука й пневматики. Також це й гончарство, випікання хліба, гра в шахи, лозоплетіння, орігамі, малювання. Вчаться робити й окопні свічки. Крім цього, діти катаються на конях, квадроциклах, плавають в басейні, ходять в походи. За дозволи на гірські маршрути Валерій Одайський вдячний Карпатському природному парку.
За російські слова – присідання
Навчаються діти й знахарству – збирають трави, вивчають їх властивості. Проводять день як знахарі: зустрічають сонце, грають на дримбі, роблять добрі справи. Тобто вчаться розуміти, звідки в людей беруться надприродні сили.
«За правилами перебування в таборі ми спілкуємося винятково українською мовою. Якщо чуємо в лексиконі дітей російські слова – для них покарання у вигляді «присідання». Хто не розуміє якогось українського слова, маємо словник і шукаємо відповідник. А хто каже, що говорити російською йому комфортніше, тому наказуємо мовчати. А загалом за 10 днів діти дуже змінюються, і я цими змінами дуже тішуся», – підсумовує Валерій Одайський.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028