В Івано-Франківській громаді 90% ліцеїв перейшли на безготівковий розрахунок у їдальнях (відео+фото)
Станом на 20 вересня 2023 року 90% ліцеїв Івано-Франківської територіальної громади перейшли на безготівковий розрахунок у шкільних їдальнях.
Втім розрахуватися можна і готівкою, розповіла Суспільному директорка департаменту освіти і науки міської ради Вікторія Дротянко, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Версії.
“Ми отримували дуже багато звернень, що діти, особливо у великих школах, не встигають за коротку перерву купити поїсти. І непогано було б мати швидкий розрахунок”, — пояснює Вікторія Дротянко.
Вона називає це основною причиною запровадження безготівкового розрахунку у шкільних їдальнях Івано-Франківської громади.
“Швидкий розрахунок — це розрахунок через термінал, карткою PayPass, смарт-годинником — будь-чим електронним, що є у дитини. Тим паче є банки, які видають дитячі картки. У сільських школах громади, де мало учнів, не встановлювали термінали. Там нема такого запиту від батьків. Підприємець, який надає гаряче харчування, говорить, що вони встигають за перерву нагодувати 30 чи 40 дітей”, — говорить Вікторія Дротянко.
Десятикласник ліцею № 11 Михайло Гуменюк розповідає: власну банківську карточку має з 11 років. Безготівковому розрахунку у шкільній їдальні зрадів, бо черги під час обіду стали меншими.
“Колись треба було чекати, поки решту давали, а зараз все швидко”, — каже Михайло Гуменюк.
З однокласником погоджується Неля Ількович. Дівчина говорить, що більшість старшокласників у її школі підтримують безготівковий розрахунок.
“Це — гігієнічно, тому що ми не чіпаємо паперові гроші, а маємо свою картку, що набагато швидше опрацьовує. І також продавчині легше — не треба шукати решту, міняти гроші”, — розповідає Неля Ількович.
Більшість учнів ліцею № 11 в Івано-Франківську розраховуються готівкою, каже працівниця шкільної їдальні Наталя Ломей. Охочих оплачувати харчування через термінал з кожним днем стає більше, і це — учні різних класів.
“Різного віку — від маленького до 11 класу. І вчителям також зручно, вони також розраховуються через термінал”, — говорить Наталя Ломей.
Зі слів Вікторії Дротянко, встановлення банківських терміналів у ліцеях профінансували підприємці, які надають послуги з харчування для школярів.
Якщо ви вперше зайшли на наш сайт не забудьте підписатися на його відеоверсію канал на YouTube Голос ІФ тут ви дізнаєтесь про найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2686