В Україні перерахують і цифровізують всі будинки, назви міст і сіл
Єдиний державний реєстр адрес буде одним з базових і ввійде у комплекс електронних реєстрів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва – ЄДЕССБ.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
Додатково буде створений Реєстр адміністративно-територіальних одиниць та Реєстр будівель та споруд, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.
Створення Єдиного реєстру уніфікує відомості про адміністративно-територіальні одиниці, будівлі, споруди та їх адреси, дозволить використовувати ці дані для прозорого та підзвітного планування відбудови, вважають в Міністерстві.
Реєстр поступово наповнюється верифікованими даними, які є у громад, що вже підключені до тестової версії.
«Наразі понад 1300 громад підключено до тестового середовища, більшість представників вже успішно завершили навчання та отримали необхідні навички.
Найближчим часом навчання пройдуть представники всіх громад для швидкого підключення фахівців до ведення реєстрів. Створення та використання таких реєстрів передбачено Законом України і необхідно для подальшого вдосконалення електронних послуг та сервісів, що пов’язані з нерухомістю, об’єктами будівництва та їх адресацією.
Зокрема, для взаємодії між державними регіональними та місцевими інформаційними системами, особливо в умовах війни», – повідомляє міністерство.
Створення та використання таких реєстрів передбачено українським законодавством, що має синхронізуватись з європейськими вимогами, щодо підзвітності та прозорості діяльності у будівельній сфері. Крім того, це дозволить спростити та поліпшити роботу всіх сервісів, які пов’язані з нерухомістю, об’єктами будівництва та їх адресацією.
Раніше, почала працювати автоматична первинна реєстрація спеціальних майнових прав в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва – ЄДЕССБ. Як зазначає Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, це дозволить в автоматичному режимі регулювати питання захисту інтересів інвесторів та забудовників.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636