Завдяки волонтерам гуцульська хата у Ворохті стане реабілітаційним центром для військових (відео+фото)
Волонтери благодійного фонду “Зорі надії” взялися за створення унікального реабілітаційного центру для військових у триповерховій гуцульській хаті в селищі Ворохта на Івано-Франківщині. Завдяки кільком толокам протягом весни вони планують облаштувати комфортне місце для відпочинку та адаптації бійців до цивільного життя.
Про це Суспільному розповіла керівниця ініціативи Аліна Косовська, інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ.
У мальовничому селищі Ворохта на Івано-Франківщині розпочалося створення незвичайного реабілітаційного центру для військових. Волонтери проєкту “Волонтерські мандрівки” від благодійного фонду “Зорі надії” організували тут триденну толоку з облаштування триповерхової гуцульської хати.
Толока стартувала 12 квітня. Волонтери запрошували охочих долучитися через соцмережі, а кошти на роботи отримали від меценатів. За словами Аліни Косовської, спершу потрібно просто облаштувати приміщення для комфортного проживання та групових заходів.
“А вже друга черга, більш глобальна — провести комунікацію, завести воду, зробити централізоване опалення. Це — підготовка до зими. Влітку можна без цього працювати”, — зазначає вона.
У центрі працюватимуть два психологи, які проводитимуть для бійців майстер-класи та організовуватимуть відпочинок на природі. Заїзди планують здійснювати групами приблизно по 12 військовослужбовців, а реабілітація для них буде безкоштовною.
“Плануємо зберегти сучасний стиль української архітектури, просто навести тут порядок, щоб хлопці, які приїдуть зі Сходу чи з інших регіонів, могли в нормальних умовах відпочивати й адаптуватися до цивільного життя”, — пояснює заступник директора фонду В’ячеслав Трестер.
“Цей будиночок бабця з дідом будували довго. Важко колись було це робити, тому що, коли вони повернулися із Сибіру, ця будова була досить складною. Але якщо це принесе користь у теперішній війні і якщо хтось отримає з цього хоча б якийсь позитив, то вирішили, що можемо зробити таку кооперацію”, — ділиться він.
Окрім основного приміщення, для потреб центру використають господарські будівлі. В одній облаштують лазню, в іншій — майстерню, де військові зможуть освоювати свічникарство, працювати з деревом та природними матеріалами. А там, де раніше тримали худобу, планують зробити музей зі старовинними речами, знайденими під час ремонту.
Реабілітаційна програма передбачатиме спілкування з природою, мандрівки лісом та в гори, а за потреби — роботу з психологами.
“Якщо хлопці зможуть і матимуть бажання, під час заїзду зможемо зробити одну тривалу мандрівку на якусь вершину гір, — розповідає Аліна Косовська. — Ми мандруватимемо лісом, він у нас — одразу за хатою. Походили лісом, поспілкувалися з природою, якщо потрібно — з психологом. Знайшли в собі емоції, щось в собі пропрацювали”.
Протягом весни волонтери планують провести ще кілька толок з облаштування центру, щоб улітку він уже зміг прийняти перших військових на реабілітацію.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636