На Прикарпатті перевіряли заклади охорони здоров’я
Моніторинг дозволив виявити невідповідності між умовами договору з НСЗУ і реальним станом надання медичної допомоги.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на Галицький Кореспондент.
Сьогодні, 15 липня, Національна служба здоровʼя України презентувала результати моніторингу дотримання умов договору прикарпатськими закладами охорони здоров’я в межах Програми медичних гарантій (ПМГ).
Автоматичний моніторинг виявив низький рівень проведення тромболітичної терапії при лікуванні інсультів у Калуській районній лікарні. першому кварталі 2024 року до закладу потрапили 227 пацієнтів з інсультом, проте тромболітичні препарати застосовували лише у 8 випадках.
«Заклад має усе необхідне, щоб допомагати людям з інсультом, але там не надається повний пакет послуг», – зазначила голова НСЗУ Наталя Гусак
Автоматичний моніторинг також виявив три лікарні на Прикарпатті, які приймали пологи, не маючи відповідного договору з НСЗУ, у тому числі робили кесарів розтин. Зокрема, за перший квартал 2024 року у Бурштинській центральній міській лікарні прийняли 36 пологів і у 3 випадках робили кесарів розтин. У Снятинській багатопрофільній лікарні прийняли 31 пологи, з яких 6 – кесарів розтин. У Яремчанській центральній міській лікарні з 30 прийнятих пологів у 9 випадках робили кесарів розтин.
Незакуплені лікарські засоби та необґрунтовані медичні записи
Також у низці закладів охорони здоров’я не закупили лікарських засобів на суму, передбачену Програмою медичних гарантій. Йдеться про лікарню в Болехові, Перегінську, Брошнів-Осаді.
У пʼяти лікарнях автоматичний моніторинг виявив необґрунтовані електронні медичні записи щодо перебування пацієнтів тривалістю одна доба за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій»:
- Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради (242 ЕМ3);
- Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня (92 ЕМ3);
- Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківська (83 ЕМ3);
- Прикарпатський клінічний онкологічний центр (53 ЕМ3);
- Міська клінічна лікарня Nº1 Івано-Франківська (47 ЕМ3).
Цим медзакладам перерахують кошти, отримані за відповідним пакетом
«НСЗУ закуповує певний перелік медичних послуг у надвачів для громадян. І для нас принципово, щоб ці послуги надавалися в повному обсязі та відповідно до умов договору. Вимоги НСЗУ – це не примха, а гарантія того, що медичний заклад дійсно спроможний забезпечити необхідне лікування. Процедура моніторингу дозволяє нам виявляти невідповідності між умовами договору та реальним станом надання медичної допомоги. Із закладами, у яких виявили порушення, ми комунікуємо щодо виправлення ситуації», – говорить голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак.
Також Наталя Гусак повідомила, що на Прикарпатті зросла середня заробітна плата в лікарів. До прикладу, в січні вона становила близько 19 тисяч гривень, а в травні – 22 тисячі.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636