Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає прикарпатців про небезпеку в Інтернеті

Кримінал, Новини

Кіберполіція Прикарпаття інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням наГалицькому кореспонденту”.

У коментарі “Галицькому кореспонденту” про це розповів старший оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Назар Клюфінський.

«В умовах війни кіберполіція відіграє ключову роль у захисті дітей в цифровому просторі. Для цього ми співпрацюємо із засобами масової інформації, освітніми закладами та громадськими організаціями і систематично проводимо заходи для підвищення кіберграмотності серед дітей та підлітків. Адже лише спільними зусиллями можливо допомогти дітям зрозуміти як позитивні, так і негативні сторони користування ґаджетами, Інтернетом та соціальними мережами», – зазначив Назар Клюфінський.

Поради для батьків:

– Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;

– Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;

– Контролюйте дотримання комендантської години;

– При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції

Поради для підлітків:

– Будьте обачними з незнайомцями в Інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;

– Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;

– Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;

– Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;

– При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:

– ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;

– ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;

– ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;

 та інші.

Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

Проєкт «Brama»

Будьте пильні та обачні! Підписуйтесь на проєкт «Brama» – метою якого є покращення медіаграмотності українців, протидія шахрайствам в мережі Інтернет, зменшення впливу пропаганди на суспільство та очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації.

Долучайтеся до проєкту за посиланням та будьте обізнаними й захищеними в мережі Інтернет.

До теми: «Встановіть новий застосунок вашого банку»: кіберполіція попереджає про шахрайську схему

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.