«Завідувач мішків»: незрячий волонтер з Калуша допомагає у створенні кікімор для ЗСУ (відео+фото)

Новини, Суспільство

За рік волонтери сплели 250 кікімор, а за весь період – близько тисячі сіток.

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на Вікна.

Від початку повномасштабного вторгнення у Калуші в палаці культури «Юність» близько двадцяти волонтерів на постійній основі плетуть сітки та кікімори для захисників. Допомагає у виготовленні кікімор і Микола Бойчук.

50-річний калушанин Микола Бойчук волонтерить уже понад два роки. Себе жартома називає завідувачем мішків,  У 2011 році чоловік почав втрачати зір, а впродовж трьох років перестав бачити зовсім. По місту чоловік пересувається  за допомогою тростини.

«Я дізнався із Фейсбуку про таку діяльність в «Юності», тому прийшов запропонувати свою допомогу. Починав із мотання ниток, інколи нарізаю бобіни на мішки. Бувало, що і по сім годин працював. Спочатку руки боліли, зараз – звикли. Мішковина була погана і дуже довго доводилося сидіти над одним мішком, щоб знайти кілька «живих» ниток. Зараз я встигаю за чотири-п’ять годин справитись із десятьма «здоровими» мішками».

Микола Бойчук розповідає, що люди несли мішки: від картоплі, цукрумуки. Іноді були такі, що їх спочатку потрібно було випрати, бо пилюка не давала дихати. Зараз мають запаси з-під кави. Мішки передали з Івано-Франківська та Німеччини.

Одна сітка потребує двох «здорових» мішків. З мішковини волонтери виготовляють також й захисні костюми для снайперів та розвідників.

У молоді роки пан Микола в армії здобув спеціальність фахівця ППО у Бердянську та Ужгороді. Зараз через стан здоров’я не може бути ближче до «нуля», тому приходить волонтерити.

«Кожен патріот зобов’язаний допомагати армії та державі: хтось, можливо, грошима, хтось – працею, а хтось безпосередньо на передовій. Я це роблю в такий спосіб. Колись працював токарем та охоронцем на калуських заводах, також будівельником. Тепер отримую тільки пенсію по інвалідності, з неї не дуже задонатиш. Крім мене, тут ще є чоловіки: Сергій з Харківщини – сітки плете, Михайло з Калуша – ножиці гострить, бо вони часто тупляться. Інший Михайло – ріже тонші стрічки спанбонду. У наших рядах – від студентів і до 70-літніх. Тут зібрались всі роботящі та небайдужі люди, тому почуваюсь серед них у своїй тарілці. Жодного разу не пошкодував, що відгукнувся на заклик. Ходитиму сюди й надалі, поки триває війна».

За рік волонтери створили 250 кікімор, а за весь період – близько тисячі сіток, розповідають у центрі. Зараз у «Волонтерській Юності» черга на замовлення на півтора місяця вперед – це приблизно на 20 підрозділів. За місяць в середньому сплітають 35 сіток. Хоча могли б більше, проте не вистачає рук.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.