Компанія-власник Калуської ТЕЦ оскаржує судове рішення щодо банкрутства

Кримінал, Новини, Суспільство

В Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили ухвалу Західного апеляційного господарського суду від 30 серпня за результатами розгляду апеляційної скарги ТОВ «Костанза» на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 13 серпня 2024 року у справі про банкрутство ТОВ «Костанза».

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на “Вікна”.

Апеляційну скаргу було надіслано до суду 22 серпня. ТОВ «Костанза» просить скасувати ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 13 серпня 2024 року повністю та ухвалити нове рішення, яким відмовити ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” у відкритті провадження у справі про банкрутство.

На даному етапі суд залишив апеляційну скаргу без руху. Зазначено, що ставка судового збору за подання до Господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 30 280 гривень.

А ставка судового збору за подання до Господарського суду апеляційних скарг у справі про банкрутство становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Отже, ТОВ «Костанза» мала сплатити 45 420 гривень судового збору. Натомість компанія додала до апеляційної скарги докази сплати судового збору у розмірі 3028 гривень. Відтак суд надав ТОВ «Костанза» десять днів для того, щоб надати докази сплати решти 42 392 гривень судового збору.

Як раніше повідомляли «Вікна», ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 13 серпня 2024 року відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ “Костанза”. Провадження відкрили за заявою ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” (м. Київ). Суд підтвердив заборгованість ТОВ «Костанза» перед цим підприємством у розмірі понад 143,3 млн гривень. Зокрема, йдеться про борг за договором постачання вугілля від 29 грудня 2018 року (тобто це борг від часу, коли теплоелектроцентраль ще перебувала у державній власності. — Авт.) у розмірі близько 90 млн гривень. Решту — це інфляційні нарахування, 3% річних на заборгованість тощо. За наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Костанза”, суд дійшов висновку, що боржник неспроможний виконати свої грошові зобов`язання перед кредитором. До речі, представник ТОВ «Костанза» просив відмовити у відкритті провадження у справі про банкрутство, оскільки сума заборгованості для боржника не є критичною, а відкриття провадження може призвести до блокування роботи товариства та зриву опалювального сезону.

Ухвалою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Костанза” суд також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника та процедуру розпорядження майном “Костанзи” строком на 170 календарних днів до 29 січня 2025 року. Розпорядником майна призначили арбітражного керуючого Володимира Постоленка. Розпорядник майна має до 3 жовтня надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника, висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій у разі банкрутства тощо. Також Володимир Постоленко має організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість. Попереднє засідання суду призначали на 21 жовтня. Також із “Костанзою” через заборгованість судиться енергетична компанія “Укренерго», “Львівенергоресурс”, ТОВ “Газорозподільчі мережі України”, ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”, «Укрвугілля» тощо. З судових реєстрів випливає, що борги власника Калуської ТЕЦ перевищують пів мільярда гривень.

Нагадаємо, що Калуська ТЕЦ «стоїть» з квітня. І багатьом не зрозуміло, чому. При цьому підприємство станом на 22 серпня навіть не заготовило паливо, хоча вугілля в Україні зараз є більш ніж достатньо. А ціна на електроенергію дозволяє отримувати великі прибутки та поступово виходити з боргів.

Раніше Володимир Постоленко повідомив, що працівникам ТЕЦ боргують близько 14 млн гривень зарплати. Також арбітражний керуючий запевнив, що мови про ліквідацію Калуської ТЕЦ бути не може. А в процесі розпорядження майном буде запроваджено санацію з метою відновлення платоспроможності боржника. Також планують ініціювати аудит підприємства.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWStiktok Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.