У Франківську дружини військовослужбовців та ветеранів провели показ етнокостюмів, щоб зібрати гроші на ЗСУ (фото)
В Івано-Франківську до Дня захисників та захисниць України відкрили експозицію світлин “Крізь віки”.
Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на Суспільне Івано-Франківськ.
У виставковій залі краєзнавчого музею представили 18 фотопортретів дружин воїнів у гуцульських, покутських, бойківських, опільських та лемківських традиційних вбраннях. Також провели дефіле, ярмарок реплік старовинних прикрас і аукціон, на якому збирали гроші на дрони для бійців Сил оборони.
Як проходив захід, читайте в матеріалі Суспільного.
На відкриття фотовиставки “Крізь віки” прийшли рідні та друзі військовослужбовців, культурні діячі, містяни та гості Івано-Франківська. Захід розпочали з музичного та хореографічного номерів.
Після цього провели аукціон, на якому розігрували шість лотів: дві картини, створені військовослужбовцями, поштову марку, зґарди й дідух ручної роботи, а також горсик від української дизайнерки. На аукціоні вдалося зібрати 56 тисяч гривень на дрони для одного з підрозділів Збройних сил України.
Діти військовослужбовців і ветеранів дефілювали в етнокостюмах. Продовжили дефіле дружини воїнів у строях Гуцульщини, Покуття, Бойківщини, Опілля та Лемківщини.
Співорганізаторка й учасниця громадської організації “Дружина воїна” Тетяна Фреїшин демонструвала стрій нареченої із села Зелене Верховинського району.
“Це — наші корені, які ми маємо берегти, пам’ятати під час війни”, — сказала Тетяна Фреїшин.
Учасниця дефіле Людмила Лучин — у вбранні лемківської ґаздині. Образ доповнений кошиком із фруктами й ножем з рогу оленя.
“Я координую проєкт “Замаскуй воїна”, де ми виготовляємо маскувальні костюми для військових. Постійно поринута в цю справу. І коли мене запросили на фотосесію, це було ковтком свіжого повітря. Стільки краси, захоплення”, — поділилася Людмила Лучин.
Участь у дефіле взяли 16 дружин ветеранів та військовослужбовців. У межах відкриття виставки “Крізь віки” розгорнули ярмарок, на якому представили репліки старовинних ґерданів, намиста, коралів та виробів із соломи.
Також у залі музею представлені 18 фотопортретів дружин воїнів.
“Спочатку ми планували фотосесію у 12 костюмах, бо хотіли створити календар. Але коли виїхали в експедицію за вбранням, то зрозуміли, що на календарі не зупинимося, і це буде масштабна фотосесія”, — розповідає співорганізаторка й учасниця заходу, голова громадської організації “Теплі обійми” Ольга Зварич.
Вбрання, з її слів, почали збирати з покутського села Корнів. П’ять костюмів — із сімейної колекції Ольги.
“Люди підтримували. Коли ми їм розповідали, що хочемо робити, вони самі нас знаходили та додавали елементи для доповнення образів”, — каже Ольга Зварич.
Фотосесії для дружин ветеранів та військовослужбовців проводили в Музеї етнографії, що неподалік Галича, а також на локаціях поблизу Івано-Франківська.
“Це для мене близьке. Зйомка таких людей завжди надихає. Це — терапія насамперед, бо люди таким чином розряджаються трохи, відходять від поганих думок. Для мене це — теж терапія. Вони віддаються повністю, і хочеться так само віддаватися”, — розповідає одна з фотографинь Ксенія Кірєєва.
Фотовиставка “Крізь віки” в краєзнавчому музеї триватиме до 13 жовтня. Кожен охочий може безкоштовно відвідати експозицію, а також пожертвувати гроші на збір для Сил оборони.
“Я розумію переживання жінок, які проводять такі події. Я ними захоплююся. Вони – наші сонечка. Це — надзвичайно сильні жінки, які несуть на своїх плечах такий важкий тягар, який ні з чим не порівняти. Підтримка такої кількості людей для них є дуже важливою, бо вони відчувають, що не одні, що ми всі боремося за перемогу”, — додає дружина ветерана, кураторка виставки “Крізь віки” Мирослава Захарова.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канал Гудзінський NEWS, tiktok Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636