Якими статками володіє голова Івано-Франківської міської МСЕК Оксана Черняк (фото)
Голова Івано-Франківської міської МСЕК Оксана Черняк подала одну з найскромніших декларації серед усіх керівників медико-соціальних експертних комісій в Івано-Франківській області. Вона задекларувала дві квартири в Івано-Франківську, землю в Чернієві, зарплату в обласному бюро медико-соціальної експертизи та дві пенсії – свою і чоловікову.
Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на Версії.
В Україні триває масштабна реформа МСЕК, яка супроводжувалась гучними скандалами та викриттями масштабних корупційних схем. Версії продовжують досліджувати декларації очільників та посадовців місцевих органів медико-соціальної експертизи. В рамках проєкту “Е-декларації під мікроскопом” аналізуємо декларацію за 2023 рік голови Івано-Франківської міської МСЕК Оксана Черняк.
Нерухомість
Оксана Черняк задекларувала квартиру площею 88,8 м в Івано-Франківську. Нерухомість перебуває у спільній сумісній власності голови Івано-Франківської міської МСЕК та її чоловіка Віктора Черняка і була придбана в 2018 році за 160000 гривень. Ще одна квартира площею 88,7 м²в Івано-Франківську була придбана роком раніше за 220 350 гривень, це житло також записане як спільна сумісна власність подружжя.
З нерухомості очільниця міської МСЕК також задекларувала комору площею 8,3 м² та гараж площею 39,5 м². Гараж був придбаний того ж дня, що і менша квартира – 3 серпня 2017 року – за 74050 гривень, а комора – через три місяці за 14940 гривень. Ця об’єкти також внесені в декларацію, як спільна сумісна власність Оксани та Віктора Черняк.
Земля
З 1993 року Оксана Черняк має у власності земельну ділянку в приміському селі Черніїв Івано-Франківської громади. Алоща ділянки – 718 м². Її вартість не вказана.
Транспорт
Ні Оксана Черняк, ні її чоловік Віктор не мають зареєстрованих транспортних засобів.
Доходи
Загальний дохід родини Черняк в 2023 році склав 421 837 гривень. Голова Івано-Франківської міської МСЕК Оксана Черняк заробила в обласному бюро медико-соціальної експертизи 263 633 гривні зарплати та отримала 66 855 гривень пенсії. Її чоловік Віктор Черняк отримав 91 349 гривень пенсії.
Заощадження Оксана Черняк має відкриті банківські рахунки в Приватбанку та Райффайзен банку, а її чоловік Віктор Черняк – в Державному експортно-імпортному банку України, втім жодних коштів на рахунках, як і заощаджень готівкою, родина не задекларувала.
Україна ліквідує МСЕКи: як працюватиме нова система встановлення інвалідності
Після масштабних перевірок та виявлення численних порушень у роботі медико-соціальних експертних комісій Україна запроваджує нову систему встановлення інвалідності, яка розпочне роботу з 2025 року.
Згідно з указом президента Володимира Зеленського від 22 жовтня 2024 року, система медико-соціальної експертизи в Україні припинить своє існування 31 грудня 2024 року, а її функції перейдуть до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності.
“За результатами масштабної перевірки МОЗ переглянуло понад 90 тисяч справ щодо встановлення інвалідності чоловікам призовного віку під час воєнного стану”, – повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, підкресливши, що ця перевірка виявила численні порушення.
Реформована система, законодавче підґрунтя для якої закладене в підписаному 18 листопада законопроєкті №11225, передбачає впровадження електронного документообігу, можливість дистанційної участі в засіданнях комісій та розширення прав пацієнтів, включаючи право залучати власних лікарів, адвокатів та проводити відео- й аудіофіксацію засідань.
Паралельно з реформуванням системи правоохоронні органи продовжують виявляти корупційні схеми: так, 20 листопада в Івано-Франківську затримали 66-річного посередника, який за 3 тисячі доларів організовував незаконне встановлення інвалідності для ухилення від мобілізації, а під час слідчих дій у посадовців обласної МСЕК вилучили 30 тисяч доларів та документи на нерухомість.
“Міністерством охорони здоров’я створена міжвідомча робоча група, яка перевіряє майже 1700 посадових осіб щодо законності встановлення їм інвалідності”, – зазначили в міністерстві, додавши, що серед справ, які підлягають перевірці, 32% стосуються працівників податкової служби, 26% – прокуратури, 17% – митної служби, та 25% – інших державних органів.
Нова система встановлення інвалідності, яка розпочне роботу з початку 2025 року, має забезпечити прозорість процедур та захист прав людей з інвалідністю, усунувши можливості для корупційних зловживань.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWS, тік-ток Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636