Булінг у школах: скільки звернень зафіксували на Прикарпатті у 2024 році
Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на дані Опендатабот.
Так, з початку 2024 року поліція склала 219 протоколів за булінг (ст. 173-4 КУпАП) у школах.
Як зазначають, випадків булінгу поменшало у порівнянні з періодом до початку повномасштабної війни. За даними Українського інституту дослідження екстремізму 40% дитячих самогубств стаються саме внаслідок цькування.
Водночас суди стали ефективніше розглядати подібні справи: від початку року винесли 160 рішень. Це — 73% від усіх складених у 2024 році протоколів.
Кожен другий протокол за цькування складаються на підлітків у віці з 14 до 16 років: 124 протоколи цьогоріч
У 80% цих протоколів вже винесено рішення. Варто зазначити, що таких порушень суттєво побільшало за останні два роки: у 2021 році протоколи на підлітків сягали 45% справ.
Майже кожне шосте зафіксоване правопорушення — це булінг, вчинений групою людей або ж повторно. Від початку року зафіксовано 37 таких справ. Ще 12 протоколів було складено на освітян, які знали про булінг, але не повідомили про нього.
Наприкінці жовтня в Україні запрацювала кнопка для звернень щодо булінгу
За цей час вже подали 85 анонімних повідомлень.
За даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв щодо булінгу подають батьки та лише 20% — діти. Цією можливістю вже скористалися у 16 регіонах країни.
Переважну більшість заяв подали у Києві та області: 36 повідомлень. Наслідують Одещина та Львівщина — по 9 та 8 повідомлень відповідно.
На Івано-Франківщині зафіксували два звернення про булінг в освіті з жовтня 2024 року.
Нагадаємо, що наразі за булінг карають, переважно, штрафами від 850 грн до 3 400 гривень.
Цькувальники несуть адміністративну відповідальність, починаючи з 16 років. До цього моменту за вчинки дітей відповідають їхні батьки.
Керівники навчальних закладів також несуть відповідальність за замовчування інцидентів з булінгом. За це їх можуть оштрафувати або також відправити на виправні роботи й відраховувати до 20% від заробітку.
Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФ, youtube Голос ІФ, tiktok Голос ІФ.
Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWS, тік-ток Gudzinskiy_life, tiktok Golosukraina, youtube Ростислав Гудзінський, тут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!
Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636