Прикарпатцям нагадують про відповідальність за спалювання сухостою

Новини, Суспільство
Надзвичайники нагадують, що спалювання сухої рослинності шкодить як довкіллю, так і здоров’ю людей.

Про це інформує щоденна – онлайн газета Голос ІФ з посиланням на речницю ДСНС в Івано-Франківській області Христину Перцович.

“Палити суху траву, листя, бур’яни не можна, адже це загрожує і довкіллю, і здоров’ю людей. Навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї чи городі може перекинутись на траву, звідти на торфовища, ліси чи будинки.

За кілька хвилин можуть спалахнути цілі гектари, і ситуація може вийти з-під людського контролю, враховуючи те, що в нас дуже сильні пориви вітру. Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини.

Зі сухою травою згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин, зазнають пошкоджень нижні частини дерев і кущів, а також верхні частини їхнього коріння”, — зазначила речниця ДСНС.

За словами Христини Перцович, родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту удвічі або й вчетверо. Під час сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, які живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту — вони або згорають, або задихаються.

“Також у повітря виділяється велика кількість небезпечних речовин – бензопірен, діоксини, а також важкі метали. Вони негативно впливають на довкілля, можуть призвести до проблем зі здоров’ям у людей.

Суха торішня трава – це не сміття, це неоціненний харчовий продукт, житло і притулок для тваринного світу”, — каже речниця.

Як нагадує Христина Перцович, за самовільне випалювання сухої трави, опалого листя чи інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф розміром від 3 060 грн до 6 120 грн. Для посадових осіб сума складає від 15 300 грн до 21 420 грн.

За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 грн до 12 240 грн.

Також по всій території області проводять роботу рейдові групи, до складу яких входять працівники ГУ ДСНС, працівники поліції, Держекоінспекції, Держлісагентства та представники громад.

За словами Христини Перцович, для виявлення осередків пожеж, а також можливих паліїв, рятувальники під час проведення рейдів використовують квадрокоптер. За минулий місяць провели 17 таких рейдів, під час яких виявили двох паліїв сухої рослинності, до яких вжили заходів адміністративного впливу.

“Як бачимо, мешканці Прикарпаття не зважають ані на проведення рятувальниками інформаційно-роз’яснювальної роботи, ані на розмір штрафів, які запроваджені в державі. Тому прошу голів громад взяти на контроль цю ситуацію.

Зауважу, що основними причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є необережне поводження з вогнем, випалювання сухої рослинності, недотримання заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт. Вкотре закликаємо не провокувати пожеж в екосистемах.

Не додавайте роботи рятувальникам, які й так працюють у надскладних умовах”, — підкреслила речниця.

До слова, за січень цього року рятувальники ліквідували 68 пожеж в екосистемах. За аналогічний період минулого року трапилось 34 такі пожежі.

Загальна площа пожеж склала близько двох гектарів.

Підписуйтесь на наші новини у суціальних мережах: facebook Голос ІФyoutube Голос ІФtiktok Голос ІФ.

Також рекомендуємо підписатися на телеграм-канали Голос ІФ, Гудзінський NEWSтік-ток Gudzinskiy_lifetiktok Golosukrainayoutube Ростислав Гудзінськийтут новини виходять швидше та без цензури. Підписуйтесь будьмо разом!

Підтримати проект Голос ІФ можна за цими реквізитами: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636

Ми у соціальних мережах. Підписуйтесь в групи Facebok: Голос.if.ua, Голос Прикарпаття, Голос Івано-Франківська, Новини Івано-Франківська та Туристичні Карпати. Дізнавайтесь новини м. Івано-Франківська та області першими.