У “Дії” стали доступними нові послуги з усиновлення та прийомного батьківства
Це вже другий блок послуг, які полегшують процес усиновлення в Україні. Минулого року запустили дві е-послуги у цій сфері.
Про це інформує щоденна онлайн-газета Голос ІФ з посиланням на “Галка”.
П’ять нових послуг з усиновлення:
- прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом;
- опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом;
- стати другим з батьків-вихователей чи прийомних батьків;
- усиновлення: продовження кандидатства;
- усиновлення: зняття з обліку.
Вони дозволяють оформити такі форми усиновлення, як прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу, опікунство, або піклування над дитиною; продовжити дію висновку про можливість бути усиновлювачем, якщо протягом року дитина не була усиновлена; а також знятися з обліку кандидатів на усиновлення.
Послуги розроблені таким чином, щоб частина даних підтягувалася із реєстрів автоматично. Це полегшує процес подання заяв та загалом усиновлення. Так, щоб скористатися ними, користувачі спершу мають внести базові дані, після чого система сама здійснить запити до реєстрів, аби перевірити їх та доповнити заяви інформацією, якої не вистачає.
Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг зазначив, що для Швеції важливо підтримати українських громадян, а діти без батьківської опіки – одні з тих, хто потребують найбільшої уваги від держави:
«Переведення державних послуг з усиновлення в електронний формат дозволяє полегшити цей процес для потенційних батьків. Саме за таким принципом і були створені п’ять нових послуг. Це стане одним із факторів, що стимулюватиме усиновлення, а відтак ще більше українських дітей зможуть знайти свої сім’ї».
Це вже другий блок послуг з питань усиновлення в Дії. Минулого року на порталі запустили дві послуги у цій сфері: подання заяви на консультацію з усиновлення дитини та реєстрацію кандидатом в усиновлювачі.
В.о. Постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє наголосив, що ПРООН незмінно підтримує цифровізацію урядом процесу усиновлення в Україні. Головна мета – створити комплекс електронних сервісів, з якими стикаються люди, що прагнуть усиновити дитину, аби полегшити для них цей процес.
«Презентовані сьогодні послуги стали логічним доповненням тих послуг, що були розроблені минулого року. Це ще один крок до цифровізації процесу усиновлення в країні, що робить цей процес простішим для кандидатів, а відтак – дає змогу створити ще більше щасливих українських сімей та подарувати батьківську опіку ще більшій кількості дітей», – сказав він.
Якщо ви вперше зайшли на YouTube канал Голос ІФ не забудьте підписатися щоб знати першими найгарячіші новини Івано-Франківська та області, про які вам не розповідають інші ЗМІ!
Підтримати Голос ІФ: ПриватБанк 4246 0010 0028 2636